Sporx Extra Arama Logo

Levent Tüzemen: "Fatih Terim asla affetmez!"
16
"FATİH TERİM ASLA AFFETMEZ"

Spor yorumcusu Levent Tüzemen, Fotomaç gazetesine Galatasaray'a dair bilinmeyenleri anlattı.

15
"SAĞIR SULTAN BİLE BİLİYOR"

G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim "G.Saray sahaya 11 kişi çıkıyorsa eksik değildir" diye vurgu yapar. Galatasaray'ın santrafor eksiğini sağır sultan bile biliyor. Eğer ilk yarıda Rodrigues, ikinci yarıda Sinan Gümüş, Ndiaye ve Feghouli yakaladıkları pozisyonlarda etkili ve doğru bir vuruş yapabilselerdi G.Saray skor olarak öne geçecek, Fatih Terim de Donk'u ya da Maicon'u forvete yollamayacaktı.

14
"RİSK ALIP CESARETLE YAPTI"

Ama işler sarpa sarınca Fatih Terim gibi büyük bir teknik direktör risk alıp cesaretle önce Maicon'u sonra da Donk'u gol bulmak için oyuna aldı. Terim'in bu hamlesi ürününü verdi. Mariano'nun mühendis biçimi ortasına Donk mükemmel bir kafa vuruşu yaparak Galatasaray'ı gol bulamama çaresizliğinden kurtardı.

13
"MUĞDAT, İLERİDE GÖREV ÜSTLENEBİLİR"

Sezon başında G.Saray'ın oynadığı hazırlık maçlarında Muğdat hep görev aldı. Gol attı, gol pası verdi, çalışkanlığı ile ön plana çıktı. Terim'in kadro istikrarını korumak amacıyla belirli oyunculara görev vermesini kabul edebilirim. Ancak Eren Derdiyok'un kapris yaptığı bir ortamda Muğdat'ın da gol bölgelerinde görev üstlenebileceğini söyleyebilirim.

12
"MUĞDAT, YANLIŞ BİR TRANSFER Mİ?"

Nedense Terim, Muğdat'a kadroda fazla şans vermiyor. Benim tanıdığım Terim hiçbir oyuncuya sırtını dönmez ve en zor şartlarda bile oyuncuyu kazanmaya özen gösterir. Muğdat yanlış bir transfer mi? Yoksa Muğdat kalite olarak yetersiz mi?

11
"EREN'İN ZİHİNSEL SENDROMU VAR"

Eren'in sakatlığının zihinsel olduğu söyleniyor. Lokomotif Moskova maçında mükemmel oynayıp harika bir frikik golüne imza atan Eren'in birden bire "Sakatım, ağrılarım var" diyerek görev kabul etmemesi çok şaşırtıcı. Eren'in bu zihinsel sendromu geçmişte futbol tarihine, "Cam adam" lakabı ile geçen Gökhan Zan'a benziyor.

10
"SORUMLULUK ALMAKTAN KORKUYOR"

Sağlık heyeti yaptığı muayene sonrası "Eren oynamaya hazır. Hiçbir sakatlığı yok" raporunu vermişti. Eren maalesef sorumluluk almaktan korkan bir oyuncu. Bu tavrına bakınca Eren Derdiyok da ciddi bir özgüven eksikliği gözleniyor.

9
"GÖREVDEN KAÇIYORSA TERİM ASLA AFFETMEZ"

"Eren yönetimin kendisine önerdiği TL ücretini kabul etmedi" haberleri ne kadar doğru?
Çünkü oyuncu İsviçre vatandaşı. Üstelik İsviçre Milli Takımı'nda da yıllarca oynadı. Alacaklarını mutlaka euro olarak ister. Eğer Eren'in parayla ilgili bir sorunu varsa ve bu yüzden görevden kaçıyorsa Terim asla affetmez. Yönetim de para ile ilgili Eren'le bir sorun yaşanıp yaşanmadığını açıklamalı.

8
"TEK SORUNU GAMSIZ OLUŞU"

Belhanda'nın Porto dönüşü Antalya'daki performansını siz nasıl değerlendirirsiniz?
Galatasaray taraftarı Porto yenilgisinden sonra Belhanda'nın Porto forması giyip sahanın ortasında Brahimi ile sohbet etmesine öfkelenmişti. Belli ki bu öfkeyi Belhanda'ya iletmişler. Antalya maçında Belhanda çok çalıştı, iyi mücadele etti. Faslı yıldız kalite olarak çok daha fazlasını verebilecek kapasiteye sahip. Tek sorunu gamsız oluşu. Kendisini oyuna verdiği ve rakiple didişmediği sürece Galatasaray'a büyük katkı sağlar.

7
"MİLLİ ARA EN ÇOK RODRIGUES'E YARAR"

Milli Takım arası belki de en çok Rodrigues'e yarayabilir. Akhisar maçında kaçırdığı goller ve penaltıdan sonra büyük eleştiri alan Rodrigues bir anda ritmini kaybetti.

6
"GOL ATMAK İÇİN PAS VERMEYİ DÜŞÜNMÜYOR"

Geçmişte gol yaptığı vuruşlardan çok uzak. Porto ve Antalya deplasmanlarında sanki kendisini affettirmek için "Mutlaka gol atmalıyım" saplantısıyla hareket ediyor, bir başka arkadaşına gol atması için pas vermeyi düşünmüyor. Oysa Gomis'in gol krallığında Rodrigues'in verdiği pasların payı büyüktü.

5
"HEM RODRIGUES YIPRANIR, HEM DE G.SARAY..."

Fatih Terim ya karşılıklı oturup Rodrigues'e özel bir destek terapisi yapmalı ya da bir mentor desteği sunmalı. Çünkü Rodrigues gol olabilecek vuruşlarda düşüncesini ayaklarına taşıyamıyor. Böyle oynadığı sürece hem Rodrigues yıpranır hem de Galatasaray verim alamaz.

4
GARRY RODRIGUES SATILABİLİR Mİ?

Galatasaray'ın Ocak ayında santrafor ve stoper transferi yapabilmesi için ciddi bir kaynağa ihtiyacı var. UEFA da "Sattığın kadar alabilirsin" diyor. Eğer Galatasaray kalan Şampiyonlar Ligi maçlarında gruptan çıkacak puanları toplar Rodrigues de kendini toparlar ve tekrar vitrine çıkmayı başarırsa 15 milyon euro'nun üzerinde bir teklif gelir.

3
"OZAN'IN YANINDA UJFALUSI OLSAYDI..."

Fatih Terim genç Ozan'a "Sana güveniyorum" diyor. Bu Ozan Kabak için büyük bir fırsat. Yanında Ujfalusi gibi bir yetenek olsaydı Ozan gelişim konusunda merdivenleri üçer beşer basamak tırmanarak çıkardı. Maalesef ne Maicon ne de Serdar Aziz, Ozan'ın gelişimine katkı vermez. Çünkü Maicon- Serdar ikilisinin çok fazla eksikleri var. Ayrıca Ozan Kabak'a tavsiyem; saha içinde bol bol konuşmalı. Ağabeylerini uyarma konusunda çekingen davranmamalı. Ozan Kabak'ın fiziği, hırsı, çalışkanlığı ve dikkati göz kamaştırıyor.

2
"LUCESCU, O 11'İ MUTLAKA DENEMELİ"

Milli maçlarla ilgili neler söyleyeceksiniz?
Bosna Hersek Milli Takımı hazırlık maçı da olsa hafife alınmayacak kalitede ve güçte bir ekip. Teknik direktör Lucescu, Rusya'da oynatmayı düşündüğü 11'i Bosna Hersek Milli Takımı önünde hazırlık maçında mutlaka denemeli.

1
"EMRE AKBABA'YI LUCE DE ARAYACAK"

İsveç deplasmanında geriden gelip maçı döndürmek, gençleşen ve yenilenen milli takım için ciddi bir özgüven desteği olacaktır. Rusya'da da teslimiyetçi bir milli takım izlemeyeceğiz. Sadece Galatasaray'ın bile eksikliğini hissettiği Emre Akbaba'yı Lucescu da arayacaktır.