Sporx Extra Arama Logo

Junior Caiçara: "Biz şampiyon olacağız"
4
CAIÇARA RÖPORTAJI
Şampiyonluk yarışını ilk sırada götüren Başakşehir'in 31 yaşındaki Brezilyalı sağ beki Junior Caiçara, kulüpteki son durumu anlattı ve şampiyonluk hedefiyle ilgili konuştu. İşte Caiçara'nın sözleri...
3
"TAKIMIN OMURGASI AYNI"
Başakşehir'de harika bir oluşum var. Yeni bir takım olsa da, her türlü destek veriliyor. Spor salonları, idman sataları, stadın içinde konaklanabilecek otel, birçok farklı şey. Bunlar fark yaratan şeyler. Uzun zamandır birlikte oynaya nbir takımımız var ve herkes birbirini tanıyor. Takımın omurgası 2 yıldır birlikte oynuyor. Takıma 1-2 yeni parça ekleniyor sadece.
2
"ÇOK ÜST DÜZEY OYUNCULAR"
Kadrodaki kaliteli oyuncular çok önemli ve bana da profesyonel gelişimimde katkı sağladılar. Büyük liglerden gelen, Dünya Kupası'nda oynamış oyuncular bunlar. Sahada da, saha dışında da üst düzey futbolcular bunlar. Herkesle iletişimim iyi. Brezilyalı Robinho var, çok başarılı bir kariyer. Onun tecrübelerinden faydalanıyorum.
1
"TEK AMAÇ, TEK HEDEF"
Amacımız, tek hedefimiz, odak noktamız şampiyon olmak. Kolay olmayacağının farkındayız ve gerginliğimizi kontrol etmeliyiz. Trabzonspor'u geçerek liderliği aldık, baskı artık bizim üzerimizde. Konsantrasyonumuzu kaybetmemeliyiz. Henüz bir şey kazanmadık, her maça final olarak yaklaşacağız.