Sporx Extra Arama Logo

Josef: "Son 10 senede verdiğim en iyi karar Beşiktaş"
16
"SON 10 SENENİN EN İYİ KARARI BEŞİKTAŞ"

Beşiktaş'ın yıldızı Josef de Souza, A Spor'dan Sercan Dikme'ye konuştu. 2015-2018 arasında Fenerbahçe forması da giyen Josef, "Son 10 senede aldığım en iyi karar Beşiktaş'a transfer olmak." ifadelerini kullandı.

15
"TARİF EDECEK KELİME YOK"

Duygularımı tarif edecek kelime yok. Beni buraya getiren yönetime, takıma alan hocamıza, kucaklayan taraftarımıza teşekkür ediyorum. Bize yemek yapanlar, çamaşırlarımızı yıkayanlar gibi katkıları olanlar var. Ben herkese teşekkür ediyorum.

14
"PORTO'DAN SONRA İLK DEFA"

Allah'a şükür sadece büyük takımlarda oynadım. Porto'da kazandıklarımdan sonra devamlı ikinci oldum, finallerde kaybettim. Bu benim üzerimde yüktü. Hakem son düdüğü çalıp Türkiye şampiyonu olduğumu anladığım anda bir duygu boşalması oldu. O anı tarif etmem zor.

13
"TÜRKİYE, BENİ FENERBAHÇE İLE TANIDI"

Fenerbahçe de Beşiktaş da çok büyük camialar. Karşılaştırma kabul etmeyecek iki kulüp. İkisi de çok büyük. Fenerbahçe beni Türkiye'ye getirdi, şans verdi. Türkiye beni Fenerbahçe ile tanıdı. Beşiktaş beni getirdiyse, Fenerbahçe'de beni tanıdığı, beğendiği için getirdi. Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri, saygıyı hak eden kulüpler.

12
"TANRI'YA VE İSA'YA İNANCIM BENİ AYAKTA TUTTU"

10 sene boyunca bir şey kazanamadım. Tanrıya ve İsa'ya inancım beni hep ayakta tuttu. İnanmaya devam ettim. Hayata karşı mücadelemde yol gösterici olarak tanrının bana verdiği bu kitap var. Hayatta mücadele ederken, arkadaşlarım ve akrabalarıma yardım ederken inanç konusunda bir şeyler vermek isterken İncil benim yanımda oldu.

11
"İNCİL'DEN BİR BÖLÜM OKUYABİLİR MİYİM?"

İncil'den bir kısım okuyabilir miyim? Mateus, 21.40: İsa cevap verdi, "Size doğrusunu söyleyeyim, eğer imanınız olur da kuşku duymazsanız, yalnız incir ağacına olanı yapmakla kalmazsınız; şu dağa, ‘Kalk, denize atıl’ derseniz, dediğiniz olacaktır. İmanla dua ederseniz, dilediğiniz her şeyi alırsınız."

10
"ŞAMPİYONLUĞA ÇOK İNANDIM"

Ben buna çok inanıyorum. Bu sene şampiyonluğa çok inandım. Başından beri dualarımda şampiyonluk vardı. Bir kere söylemiştim. Bu şampiyonluktan elde ettiğim tüm primleri, bir hayır kurumuna bağışlayacağım. Bu şampiyonluğun faydasından bu şekilde birçok insan faydalanacak. Bu 10 sene boyunca tanrıya şükretmeyi hiç bırakmadım, denedim ve şampiyonluğu elde ettim.

9
"TANRI TÜRKİYE'Yİ KORUSUN"

Bu pandemiyle ilgili insanlara bir mesaj vermek istiyorum. Birçok insanı işini kaybetti. Ben de ailemden bir teyzemi kaybettim. İnsanlar inanmaya, dua etmeye devam etsinler. Kalpten isterlerse duaları kabul olacaktır. Biliyorum ki herkesin kendi dini var ama dinin pek bir önemi yok. Tanrı için kalpten yaptıkların önemli. Kötülük yapmadan, kötü sözler sarf etmeden, insanlarla kötü olmadan yaşamak. Tanrının istediği bu. Tanrı herkesi ve Türkiye'yi korusun.

8
"TÜRKİYE YABANCILARI İYİ KARŞILIYOR"

Türkiye, yabancıları ve onların dinlerini iyi karşılayan bir ülke. Türkiye'de çok mutluyum.

7
"EN CİDDİ TEKLİF BEŞİKTAŞ'TANDI"

Türkiye'den birçok kulüp benle ilgileniyordu. En ciddi ve en resmi Beşiktaş'tı. Hemen resmi teklif yaptılar ve bana saygı duyduklarını anladım. Son 10 senede aldığım en iyi karar Beşiktaş'a transfer olmak.

6
"KANINDA ŞAMPİYONLUK VAR"

Sergen Yalçın'ın kanında şampiyonluk var. Futbolculara teşekkür etmek lazım. Hiç vazgeçmeyen, şampiyonluğa inandıran hocamıza da teşekkür etmek gerekiyor.

5
"TALISCA BANA MESAJ GÖNDERDİ"

Yetenekli oyunculara biraz sert olmak lazım. Fenerbahçe'de oynarken Beşiktaş'a karşı oynamak için iple çekerdim. Talisca vardı. Menajerlerimiz aynıydı. Talisca menajerle haber gönderirdi, 'Josef'e söyleyin, biraz yavaş oynasın' derdi. Ancak ben gereken sertliği gösterirdim.

4
"EN UNUTULMAZ AN..."

Sezonun unutulmaz birçok anı var. En hoşuma giden, Sergen Yalçın 4 gün izin verdi, Dubai'ye gitmiştim. Sezonun en güzel anı oydu. THY'ye de teşekkür ediyorum. Instagram'a bile koydum, yayınladım. Gerçekten onlar da ellerinden geleni yapıp kaybolan bavulumu buldular.

3
"SON MAÇ BİTENE KADAR..."

Son maç bitene kadar 'Artık şampiyonuz' diyemedim. 10 sene boyunca bu kadar getirip şampiyon olmamak, avantaj elimizde olsa bile beni korkutuyordu. Tanrı ve İsa inancıyla son dakikaya kadar inandım. Göztepe maçından sonra şampiyonluğun gerçekten geldiğine inandım.

2
"KUPAYI KAZANMAYI ÇOK İSTİYORUZ"

Bütün kulüp olarak Türkiye Kupası finalini kazanmayı çok istiyoruz. Rakibimize saygımız sonsuz. Umarım hakem düdüğünü çaldığında kupayı biz alırız.

1
"İYİLİK YAPAN İYİLİK BULUR"

İnandığım kitapta, İncil'de der ki, 'İyi şeyler yaparsanız, iyi karşılık bulursunuz'