Arama Logo

Jorge Jesus'tan Maxi ve Sörloth için açıklama!
11
JORGE JESUS'TAN AÇIKLAMALAR
Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, 2-0 kazanılan Austria Wien karşılaşmasını değerlendirdi. İşte deneyimli teknik adamın sözleri...
JORGE JESUS'TAN AÇIKLAMALAR
10
"SKOR RAHATLAMAMIZI SAĞLIYOR"
"Hiçbir teknik direktör maçtan önce neler olacağını bilemez ama takımını en iyi şekilde hazırlar. Defansif olarak iyiydik bugün. 2-0 gibi net bir skorla ayrılıyoruz. Bize turu garantilemese de biraz rahatlamamızı sağlıyor"
\
9
"İDEAL 11'İM YOK"
"Benim için ideal 11 diye bir şey. 3 günde bir maç yapıyoruz, bu maçları oynayan takımların bunları yapması gerekiyor. Joshua King de bunu gördük. 3 günde bir maç yapan takımların bunları yapması gerekiyor."
\
8
ALIOSKI'NIN PERFORMANSI
"İyi bir performans gösterdiğini düşünüyorum. Hem yorgunluğu vardı, hem de sarı kartı, o yüzden oyundan çıkardım"
ALIOSKI'NIN PERFORMANSI
7
"HEDEFİMİZ GRUPLAR"

"Bugün buradan 2 farklı bir skorla ayrılıyoruz. Ancak bu skor bize hiçbir şey garanti etmiyor. İstanbul'da oynayacağımız 1 maç daha var. Hedefimiz gruplara kalmak."

\
6
"BÜYÜK TAKIMLAR RİSK ALMALI"

"3 günde 1 maç oynayan takımların fiziksel anlamda riskleri oluyor. Bir önceki maça kıyasla 6-7 farklı oyuncu vardı 11'de. Buna rağmen Joshua King fiziksel bir sıkıntı yaşadı. Başarılı olmak istiyorsanız bu riski almalısınız. Haftada 1 maç yapan, Avrupa'da oynamayan takımlar bu riske sahip değildir. Büyük takımlar bu riski almalıdır."

\
5
"KAS YORGUNLUĞU OLDU"

"Joshua King'de kas yorgunluğu oldu. 3 gün önceki lig maçında da vardı. O özel yeteneklere sahip, hızlı bir oyuncu. Bir önceki maçtan muhtemelen çok iyi bir seviyede toparlayamadı, bir yorgunluk hissetti."

\
4
"HERKESİ DEĞİŞTİRMEK MÜMKÜN DEĞİL"
"11'de değişiklikler yaptık ama herkesi  değiştirmek mümkün değildi. Bugün Valencia oynamadı. Bir önceki maçta oynayan 2 forvetimden birinin sahada olmasın istedim bugün. Bir önceki maçımıza bakınca 11'den 3 oyuncu sahadaydı. Diğer oyuncuları değiştirdik. Son iki maçta da 11'de başlayan oyuncuların bazı sorunları oldu. Joshua King, pazar gününe hazır olacak mı bilmiyorum."
\
3
"HER MAÇ ÜZERİNE KOYUYORUZ"
"Takımımız her maç üzerine koyuyor. Hem Avrupa hem ligde mücadele eden takımların her maç aynı 11'le oynaması mümkün değil. Bu yüzden her maç rotasyon yapıyorum. Kafamda lig için ayrı 11, Avrupa için ayrı 11 yok. Her maç değişiklik yapmamız gerekiyor oyuncuların fiziksel kapasitesinden ötürü. Dolayısıyla her maç 6-7 oyuncu değiştiriyoruz. Bugün de 2 maç üst üste oynayanların fiziksel sorunları vardı. Haftada tek maç yapıyor olsaydık kafamda ideal 11'im olurdu. Ancak, 3 günde 1 maç yapınca mümkünatı yok. İdeal 11'im" yok, müsait 11'im var.
\
2
SORLOTH VE MAXI GOMEZ
"Şu anda Fenerbahçe'de olmayan oyuncular hakkında konuşmak istemiyorum. Birlikte çalıştığım oyuncular hakkında konuşmak istiyorum. Bu isimler yazılıyor. Elimdeki oyunculara güveniyorum."
SORLOTH VE MAXI GOMEZ
1
"İSTEDİĞİM SEVİYEDE DEĞİLİZ"
"İsterim ki Fenerbahçe her maç böyle oynasın. Fenerbahçe ofansif anlamda istediğim sistemi oturtamadı. İstediğim seviyede değiliz. Defansif olarak iyiyiz ama ofansif olarak hala geliştirmemiz gereken detaylar var."
\