Arama Logo

Jorge Jesus'tan Arda ve transfer sözleri
11
JORGE JESUS'TAN AÇIKLAMALAR
Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, Kasımpaşa karşısında alınan 5-1'lik galibiyet sonrası açıklamalarda bulundu.
10
"ÖNEMLİ OLAN KAZANMAKTI"
"Önemli olan galip gelmekti. Skorun bir önemi yoktu tabii ki 5-1 gibi net bir skor alında bu daha da iyi oluyor. Maç içinde iyi olduğumuz anlar vardı. Bazı anlarda çok iyi değildik. Yenik duruma düştük ama takım desorganize olmadı ve kısa sürede durumu 2-1'e getirmeyi başardı. 2-1'den sonra dengemiz daha iyiydi sahada. Taraftarımız, yenik duruma düşünce gerilmedi, bizi desteklemeye devam ettiler. Farklı bir galibiyet aldık. Bizim için önemli olan 3 puandı. Şimdi yapmamız gereken perşembe Adana'da oynayacağımız maçı düşünmek."
9
VALENCIA YORUMU
"Valencia bugün 4 gol attı. Ama 4 gol atmakla kalmadı, kariyerindeki en çok gole ulaştığı sezona ulaştı ve sezonun bitmesine çok uzun zaman var. Hem 4 gol attı, hem de şimdiden çok fazla gol sayısına ulaştı."
8
"ADANA DEMİRSPOR MAÇI ZOR OLACAK"
"Her maç önemli. Her maç 3 puan değerinde. Tabii ki bazı takımlar, diğerlerinden daha kuvvletli olabiliyor. Adana Demirspor'un çok fazla iyi ve kaliteli oyuncusu var. Zor bir maç bekliyorum. Kendi kalitemize inanıyoruz. Adana Demirspor maçına hazırlanacağız şu andan itibaren"
7
"İKİNCİ GOLDE ÇOK GÜZEL OYNADIK"
"2. golde sevindim çünkü güzel bir oyun sonrası geldi. Bu sebepten dolayı çok mutlu oldum. Takımım o anda akıllılık etti. Bizim yediğimiz gol tam tersiydi. Bizim normalde öyle bir gol yemememiz gerekiyor. 2-1 yaptığımız golde biz akıllı bir şekilde golü bulduk. Neredeyse ben bile aksiyonun içinde yer alacaktım."
6
BASIN TOPLANTISI

"Ana hedefimiz olan galibiyeti elde ettik. İlk hedefimiz 3 puanı almaktı. Farklı bir galibiyet elde ettik. Maç içinde güçlü olduğumuz anlar vardı. Bazı anlarda çok iyi değildik. Bu doğal, hiçbir takım 90 dakika boyunca performansını iyi bir şekilde sürdüremez. Düşüşler yaşayabilir. Yenik duruma düştük ama takım buna rağmen öz güvenini kaybetmetmedi. Takımımız, maçın her anında gol atabileceğine inanıyor. Çok kısa sürede maçı 2-1'e çevirdik. Bundan sonra işler bizim için daha kolay oldu."

5
JAYDEN OOSTERWOLDE TRANFERİ

"Kolay olmadı böyle bir sol bek. Aynı zamanda yabancı sayılmayacak statüde bir oyuncu arıyorduk. Transfer pazarında sol bek bulmak zor. Bu yaşta olup, Fenerbahçe'nin teknik ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir sol bek bulmak kolay olmadı. Bu oyuncuyu izledik. Yeteneklerine inandık. Takımımıza katkı sağlayacağına inandık. Biz onun yeteneklerine inanıyoruz. O pozisyonda o tarz bir oyuncuya ihtiyacımız vardı. Güç katacağını düşünüyorum. Son maçlarda Lincoln o pozisyonda oynuyordu ama Lincoln'ün gerçek mevkisi orası değil. Takımın menfaati için özveride bulunuyordu defansif anlamda iyi işler yaptı. Ama pozisyonu sol bek olan bir oyuncu arayışı içerisindeydik. Takımımıza güç katacağına inanıyoruz."

4
"BİZ DE RAKİPLERİ TANIYORUZ"

"Rakipler artık bizi daha iyi tanıyorlar. Bu normal bir durum. Bizler de rakiplerimizi iyi tanıyoruz. Fenerbahçe sahada her zaman aynı oynamıyor. Farklı planlarımız var. Bu durum rakiplerimize bir fayda sağlamıyor."

3
ARDA GÜLER SÖZLERİ

"Arda bugün yeteneklerini sahada sergiledi. Pas açılarını çok kolay bir bulabilen bir oyuncu. Bu özelliklerini sahada iyi kullandı. Emre Mor gibi topla çok süratli bir oyuncu değil, özellikleri daha farklı. Özelliklerini saha içerisinde iyi kullandı. İyi futbol oynadı. Performansını yukarıya çıkartıyor. Ben geldikten sonra ilk defa milli takıma çağrıldı. Daha önce alamdığı kadar süre aldı. Bu şekilde gelişimi devam edecek."

2
KADRO SEÇİMİ

"Fenerbahçe'nin 23 futbolcusu var. Oynadığımız her maçtan önce bir strateji belirliyoruz. O maç özelinde bizim için en uygun hangi oyuncular olur bunları seçmeye çalışıyoruz. Bugün de Miha ve Arda'nın birlikte bize fayda sağlayacağını düşündük. Ümraniyespor maçından sonra 6 değişiklik yaptık. Kafamızda sadece bir 11 yok. İsimlerin bir önemi yok. Her maç isimler değişebilir. O maç bize en çok hangi isim hangi fayda sağlayacaksa bu tarz seçimler yapabiliriz."

1
"BAZEN YAPAMAYABİLİRSİNİZ"

"Bugün önde baskılı bir oyun oynadık. Bunun neticesinde çok fazla gol bulduk. Bazı maçlarda isteseniz de yapamayabiliryosunuz bunu. Bazı maçlarda çok iyi yapabiliyorsunuz, bazı maçlarda rakipleriniz izin vermiyor buna. Bizim stratejimizde herhangi bir değişiklik yok. Biraz rakiplerimize ve rakiplerin bu baskıya nasıl önlem aldığıyla alakası var."