Arama Logo

Jorge Jesus, Fenerbahçe'nin derbi 11'ini belirledi
13
JESUS KARARINI VERDİ

Süper Lig'de dev derbi için nefesler tutuldu. Pazar günü Jorge Jesus'lu Fenerbahçe, Kadıköy'de güçlü rakibi Beşiktaş'ı konuk edecek. Portekizli teknik adamın kritik maçtaki 11'i ortaya çıktı. (Fanatik)

12
ALTAY BAYINDIR

Bir dönem form düşüklüğü yaşasa da milli ara öncesi performansı yüksekti. Sözleşmesinin uzatılmasıyla birlikte tamamen saha içine odaklandı. Derbide zafer gelecekse, Altay’ın yapacakları bunda belirleyici olacak.

11
SERDAR AZİZ

Alanya mücadelesinde yedek kalması sürprizdi. 3’lü savunmada performansı çok daha iyi olan Serdar Aziz’in derbi tecrübesi önemli. Zaman zaman çizgiye yaklaşarak bekin arkasındaki boşlukları doldurması gerekebilir.

10
SAMET AKAYDİN

Gelir gelmez formayı sırtına geçirdi, uyum sorunu yaşamadı. Ağır bir oyuncu olması en büyük eksisi. Ancak ikili mücadele ve hava toplarındaki başarısı, kritik müdahaleleriyle Beşiktaş’ın golcülerini durdurabilir.

9
ATTILA SZALAI

Bu sezon ilk kaçırdığı maç, cezası nedeniyle Alanya mücadelesi olmuştu. Macaristan’dan moralli ve formda döndü. Derbide Szalai’nin sadece savunma performansı değil, geriden oyun kurma yetenekleri de kritik öneme sahip.

8
BRIGHT OSAYI-SAMUEL

Nijeryalı oyuncunun 11’de çıktığı son maç Galatasaray mücadelesiydi. Yine bir derbiyle 11’e dönmeye hazırlanan Samuel’in sürati ve fizik gücü hem savunmada hem de topun rakip yarı alana taşınmasında faydalı olabilir.

7
WILLIAN ARAO

Tam bir görev adamı olan Sambacı, bu sezon büyük maçlarda hatasıza yakın oynadı. Hem orta alanda hem de defansta kritik müdahaleler yapan Arao’ya, muhtemelen 1 kişi fazla olacak Beşiktaş orta sahası karşısında çok iş düşecek.

6
MIGUEL CRESPO

Portekizli futbolcu gününde olduğunda ligin en iyi orta saha oyuncularından biri. Ancak sıkıntı, son dönemde formunun düşmesi. Fenerbahçe’nin derbiyi kazanması için Crespo’nun performansını artırması gerekiyor.

5
FERDİ KADIOĞLU

Lincoln ve Oosterwolde’nin sakatlıkları nedeniyle başarılı oyuncu sol çizgiye geri dönüyor. Savunmanın solunda Szalai ile iyi bir uyumu var. Hücuma da büyük katkı veren Ferdi, derbinin kilit isimleri arasında.

4
İRFAN CAN KAHVECİ

Takımda en çok tartışılan isimlerden biri. Bir türlü beklenen çıkışı yapamadı ancak Jesus ondan vazgeçmiyor. Uzaktan etkili şutları, kilit pasları ve duran top kullanma becerisiyle pazar günü ön plana çıkabilir.

3
DIEGO ROSSI

En istikrarsız oyunculardan biri konumunda. İyi bir hücum oyuncusunda olması gereken özelliklerin çoğuna sahip olan Uruguaylı futbolcu, derbinin yıldızı da olabilir, en etkisiz oyuncularından biri de...

2
ENNER VALENCIA
Golleriyle tozu dumana katan Valencia’nın sakatlığını atlatıp takımla çalışmalara başlaması en büyük müjde oldu. Adeta tek başına Fenerbahçe’yi sırtlayan Ekvadorlu yıldız, doğal olarak yine en önemli silah konumunda.
1
İŞTE F.BAHÇE'NİN İLK 11'İ
Jorge Jesus'un tercihlerine göre Fenerbahçe'nin derbideki ilk 11'i şu şekilde sıralanacak;