Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Jorge Jesus acil durum planı; Duran toplar
6
OYUNDAN TAVİZ VERİLMEYECEK

Fenerbahçe hafta boyu derbiye yönelik özel hazırlıklar yaptı. Beşiktaş deplasmanında kendi futbolunu oynamaya çalışacak sarı-lacivertliler, taktik antrenmanlarını tamamladı. (Senad Ok - Milliyet)

5
BEŞİKTAŞ'IN ZAAFLARINA ODAKLANDI

Beşiktaş’a yönelik analizler oyunculara aktarıldı. Saha çalışmalarında takımın hücum çeşitliliği üzerinde duruldu. Akan oyun ve geçiş oyunlarıyla ilgili çalışmalar yapıldı. Sarı-lacivertliler ayrıca önde baskıyla rakibini oyun kurarken bozmaya çalışacak. Siyah-beyazlıların bu konuda sıkıntıları olması, teknik direktör Jorge Jesus’un bu noktaya daha fazla odaklanmasına sebep oldu.

4
ACİL DURUM PLANI; DURAN TOPLAR

Buralardan gol bulmaya çalışacak olan Fenerbahçe’nin en çok odaklandığı konuların başında ise duran top organizasyonları geliyor. Bu tip derbileri birçok kez oynayan Jesus detayların önemini çok iyi biliyor. Bu detayların başında da duran top organizasyonları yer alıyor.

3
TAÇ VE KORNER ÇALIŞILDI

Akan oyun, geçiş oyunları ve önde baskı ile gol gelmezse duran toplar belirleyici olacak. Taç, korner dahil olmak üzere birçok duran top organizasyonu çalışıldı. Özellikle Beşiktaş’ın buradaki zaafları da tespit edildi. Bu çalışmaların daha da etkili olması için çalışmalar devam edecek.

2
DURAN TOP GOLLERİ ARTIYOR

Derbi sabahı yapılacak son çalışma ile duran toplar ile ilgili hazırlıkların daha da yerleşmesi hedefleniyor. Sarı-lacivertliler son dönemde gerek lig gerekse de Avrupa kupası maçlarında bu şekilde goller buldu.

1
'UZAKTAN VUR' TALİMATI
Ayrıca Beşiktaş’ın son iki maçta uzak mesafeden goller yemesi üzerine çalışma yapıldı. Başta İrfan Can Kahveci olmak üzere etkili şutlar çıkaran isimler kadroda bulunuyor. Çalışmalarda uzak mesafeli şutlar üzerinde de duruldu.