Arama Logo

İyi ki varsınız Filenin Sultanları!
5
MADALYA SONRASI
A Milli Kadın Voleybol Takımımızın 2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda kazandığı bronz madalyanın ardından kaptan Eda Erdem Dündar, genç oyuncu Zehra Güneş, teknik adam Guidetti ve Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ açıklamalarda bulundu.
4
ZEHRA GÜNEŞ

İnişleri çıkışları olan bir süreç geçirdik. Madalyayla eve mutlu dönüyoruz. Herkesi tebrik ediyorum. İyi kötü desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz. Her zaman yanımızdaydı taraftarlarımız. Bulgaristan'da, Romanya'da, Sırbistan'da evimizde gibi hissettik. Bizi destekleyen herkese teşekkür ediyoruz. Sizi seviyoruz. İyi ki varsınız.

3
GIOVANNI GUIDETTI

Oyuncularım ve teknik heyetim adına madalya için çok mutluyum. Çok uzun bir yaz oldu. Madalya ve Olimpiyatlar'da 5'incilik fena değil. Dünyadaki en iyi 3 takımdan biri olmamıza çok az kaldı. Onlarla aramızda çok az fark var artık. Türkiye Voleybol Milli Takımı olarak her turnuvanın sonuna kadar oynuyoruz. Bununla alakalı çok mutluyuz ve gururluyuz. Bizim takımımız Türkiye'deki tüm genç kızlara ve kadınlara örnek olmalı, rol model olmalı. Takımımız gösterdi ki Türk kadını çok güçlüdür ve her şeyi başarabilir. Şu an bu başarıya sahibiz, çünkü takımımız gerçekten çok çalışkan.

2
EDA ERDEM DÜNDAR

4 aydır çalışıyoruz. Çok önemli turnuvalar oynadık. Yoğun bir yazın ardından iyi bitirmemiz gerekiyordu. Bize madalyayla bitirmek yakışırdı. Bütün yaz Hollanda'yla oynadık, karşılaştık. Bugün daha istekli olan bizdik. Herkesin emeğine sağlık. Herkes enerjisiyle, performansıyla yardımcı olmaya çalıştı. Türk halkına armağan olsun bu madalya. Türk halkı iyi ki varsınız, bizi inanılmaz desteklediniz. Bu başarıda sizlerin payı yüzde 50'den fazladır.

1
TVF BAŞKANI MEHMET AKİF ÜSTÜNDAĞ
Bir maç kaybettik. 27 set aldık, 5 set verdik. Avrupa 3'üncüsü olduk ama yeterli değil. Hedefimiz şampiyonluk. Şampiyon olmadığığımız için özür diliyorum. Bizim hedefimiz büyük şampiyonluk. Ancak bu çocuklar suç işlemedi. 120 gündür nefes almadılar. Çalıştılar. Dünya'da 3'üncü, Olimpiyat'ta 5'inci, Avrupa'da 3'üncü oldu. Kürsüde yer aldık, almaya da devam edeceğiz. Bu takım dünyanın en genç 2-3 takımından biri. Biz daha yeni başlıyoruz.