Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

İşte Domenec Torrent'in maliyeti

G.Saray'da 4 yıldır takımın başında bulunan Fatih Terim ile yolların ayrılmasının ardından göreve getirilen İspanyol teknik adam çarşamba günü resmen mesaiye başladı. Uzun yıllar Pep Guardiola ile çalışan Domenec Torrent’in teknik ekibi, maliyeti ve kontrat süresi ile alakalı tüm detaylar...
7
İŞTE TORRENT'İN MALİYETİ

Yeni görevine resmen start veren ve Florya Metin Oktay Tesisleri’nde takımın başındaki ilk antrenmanına çıkan Domenec Torrent ile Galatasaray Kulübü, 6 aylık yani yarım sezonluk değil, 1.5 yıllık sözleşme imzaladı.

6
İŞTE TORRENT'İN YARDIMCILARI

İspanyol İspanyol teknik adam, Galatasaray’a 5 yardımcısı ile birlikte görev yapacak. Önceki gün geç saatlerde Türkiye’ye adımını atan Domenec Torrent, 2 yardımcı antrenörü Jordi Guerrero ve Jordi Gris, kaleci antrenörü Ricard Segarra ve atletizm antrenörü Julian Jimenez ile birlikte İstanbul’a geldi.

5
BİR UZMAN DAHA GELECEK

Aynı zamanda Domenec Torrent’in ekibine Pep Guardiola ile birlikte görev yaptığı süreçte yer alan bir de analist uzmanı önümüzdeki hafta dahil olacak.

4
1.5 YILLIK MALİYETİ 1.5 MİLYON EURO

Hürriyet'te yer alan habere göre; Torrent ve 5 kişilik ekibinin kulübe maliyeti yaklaşık 25 milyon TL, İspanyol hoca ve yardımcılarının 1.5 yıllık toplam maliyetinin 1.5 milyon Euro düzeyinde olduğu belirtildi.

3
YÖNETİM, TANRIVERMİŞ'İ İSTİYOR

Sarı kırmızılılarda yönetim Torrent’in ekibine bir Türk antrenör dahil etmek istiyor. O isim de İtalya’nın Spezia kulübünde görev yapan Tuğberk Tanrıvermiş. Geçmişte Galatasaray’da uzun yıllar mesai harcayan Tuğberk Tanrıvermiş, kulübü ile kontratını feshedebilirse sarı kırmızılı teknik heyette görev alacak.

2
RIERA TERİM İÇİN GELMİŞTİ

Galatasaray'da geçen sezon Fatih Terim'in yardımcısı olan eski futbolcuı Albert Riera'nın İstanbul'a gelmesi, Torrent'in ekibine katılacağı yönünde yorumlanmıştı ancak Riera, Fatih Terim'in ekibine katılmak için daha önce görüşmeler yaptığı için İstanbul'a geldiğini söylemişti.

1
TORRENT'İN FELSEFESİ

· Domenec Torrent, New York City’de görev yaptığı dönemde takımını nasıl oynattığını kendi sosyal medya hesabında yayınladığı videoda şu sözlerle ifade etmişti:

· Hızlı ve birlikte oyun.

· Baskı altında kendine güvenerek oynamak.

· Hücumda sürekli hareket halinde olmak.

· Çabuk reaksiyon göstererek topu kazanmak.

· Geçiş oyununda boşlukları kullanmak.

· Geride oyun kurarak rakibi kendine çekip, çizgilerde alan yaratmak.

· Hücumda doğru anı yakalayıp rakibin boşluklarını değerlendirmek.

· Baskı altında olmayan oyuncuları bulmak.

· Takım arkadaşlarını desteklemek.

· Çizgiler arasına oynamak ve hızlı hücum etmek.

· Geniş alanda oynamak ve üçüncü bölgede yaratıcı olmak.