Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Hürriyet yazarlarından Beşiktaş yorumları
5
ŞENOL GÜNEŞ'İN FARKI NE?

Hürriyet yazarları Güntekin Onay, Fırat Aydınus, Uğur Meleke ve Mehmet Arslan "Şenol Güneş 7 lig maçında 5 galibiyet aldı. İsmael aynı galibiyet sayısına 11 maçta ulaşmıştı. Güneş-Ismael dönemlerinin farkı ne?" sorusuna yanıt aradı.

4
FIRAT AYDINUS: "BU 7 MAÇ ÇOK KRİTİK"

Evet Şenol Güneş ile Valerien İsmael dönemlerine istatistiksel açıdan baktığımızda rakamlar Şenol hocayı başarılı kılıyor. Peki ya oynanan futbol anlamında taraftarı tatmin eden bir Beşiktaş var mı sahada? Bence Güneş hâlâ kafasındaki istediği sistemi ve oyunu tam anlamıyla entegre edemedi takıma. Tabii ki bunun belli başlı nedenleri var. Şu ana kadar istediği şablonu oturtacak yeterli süreye sahip olamaması, sakatlıklar ve sürpriz ayrılıklar gibi. Ama şu var ki, başta Cenk gibi Güneş’in gelmesiyle farklı havaya bürünen ve performansı artan futbolcular da mevcut. Beşiktaş’ın derbiye kadar oynayacağı ocak ve şubat ayı içerisindeki 7 maç hem Güneş’in farkı hem de takımın bu yarıştaki konumu hakkında bize net bir resim ortaya koyacak gibi gözüküyor.

3
GÜNTEKİN ONAY: "DAHA DA İYİ OLACAK"
Şenol Güneş, her şeyden önce Beşiktaş’ın vizyon ve misyonunu biliyor. Büyük takım karakterine uygun bir Futbol oynatıyor. İsmael döneminde bu yoktu. Eksiklere rağmen üstüste 4 maç kazanıp yarışa tutunan Beşiktaş, Ghezzal, Josef’in dönüşüyle ve Aboubakar’ın takıma monte olmasıyla daha da güçlenecektir.
2
UĞUR MELEKE: "ISMAEL TEK PLANLI BİR HOCAYDI"
Valerien İsmael’in Beşiktaş’ın gündemine geldiği ilk gün de belirtmiştim: İsmael tek planlı bir teknik direktör. Dinamik ve iyi geçiş oynayan takımlar yaratıyor. Bu strateji sizi düşük bütçeli takımları yukarıya taşıma konusunda kahraman yapar. Ama konvansiyonel büyükleri tek bir planla yürütemezsiniz. Beşiktaş sadece geriden uzun vuran ve sonra kaos kovalayan bir ekip olamaz, maçların en az yarısında büyük takım gibi oyunu domine etmek zorunda. Şenol Güneş’in oyuncu grubu, daha fazla büyük takım davranışı gösteriyor bence.
1
MEHMET ARSLAN: "SIRA ALLI'Yİ KAZANMADA"
Sanki elinde sihirli bir değnek varmış gibi, eski yıldızları tek tek parlatıyor Şenol Güneş. Valerien İsmael’den daha iyi bir teknik adam mı onu bilemem. Ama bu ligin DNA’sını ve dinamiklerini ezberlemiş adeta. İsmael’den en büyük farkı bu. Kalede ve forvette radikal kararlar aldı ve bunun meyvelerini toplamaya başladı. Orta alanda da Dele Alli’yi fark yaratacak düzeye taşırsa ikinci devrenin sürprizine hazır olun derim. Eminim bunun üzerine çalışıyor şu anda.