Sporx Extra Arama Logo

Hıncal Uluç'tan gündem değerlendirmesi!
14
ULUÇ'TAN ÇARPICI YORUMLAR
Spor yorumcusu Hıncal Uluç, koronavirüs arası sonrasında geri dönen Süper Lig'i değerlendirdi. İşte Uluç'un yorumları...
13
"FUTBOLUN 'F'Sİ YOK"
Aranın arkasından başlayan dönemi ifade edecek bir kelimem var, Hayal kırıklığı. Çok şey bekledim. 3 ay boyunca hiç futbol olmayınca, futbol özlemi doğunca, 1955 senesinden bu yana futbol yazan bir adam olarak bir şeyler ümit ediyorsun ama yabancı maçlar dahil kelimem hayal kırıklığı. İtalya Kupası yarı final maçı, Juventus ile Milan oynuyor, ortada futbolun 'F'si yok. İnanamadım! O zaman bizimkilere ne diyebilirim ki! Ne takım var ortada, ne de Ronaldo dahil seyredilecek futbolcu.
12
"OLACAK ŞEY DEĞİL!"
Trabzonspor kazandının ötesinde Fenerbahçe kaybetti. Fenerbahçe o gün kiminle oynasa kaybederdi. Ben böyle bir şey görmedim! Böyle bir başıboşluk. Volkan birilerini arıyor, Emre Volkan'ı mı aradı, Ali Koç'u mu aradı, bir şeyler dönüyor ama sahada gördüğümüz, sahadaki en iyi oyuncu kenara alınıyor. Olacak şey değil.
11
"BÖYLE FENERBAHÇE YÖNETİLİR Mİ?"
Eskilerin bir lafı var. Horozu çok olan yerde, sabah geç olur. Horoz kim, o da belli değil. Bir sürü elinde telefonlu adam var ama horoz hangisi? Belki onların hiçbiri değil. Böyle Fenerbahçe yönetilir mi ya? Bir yandan Türkiye Kupası'na gidiyorsun, bir yandan Ali Koç'un ifadesiyle Süper Kupa'ya gidiyorsun ama şu hale bak.
10
"İŞLER UMDUĞU GİBİ OLMADI"
Ali Koç, Fenerbahçe'nin başına gelmiş geçmiş en büyük heyecanla gelen başkandı. Kongreyi alacak salon olmadı, stadyumda kongre yaptılar. 20 bine yakın insan geldi. O stadın hali maç gününden daha heyecanlıydı. Sonuç açıklanınca kopan kıyameti sorsan, 'Fenerbahçe Avrupa Şampiyonu oldu, onun kutlaması' sanırsın. Geldi, bir takım işler umduğu gibi olmadı.
9
"AÇIK KONUŞTUĞUNUZDA BÖYLE OLMAZ"
Açık konuşacaksınız, önümüzde sezonun bitmesine 4 ayımız var ve bu 4 ay için, gelecek sene Fenerbahçe'yi düşündüğümüz hedeflere götürecek hocayı bulamayız. Hepsi çalışıyor içeride dışarıda diyeceksiniz, sıradan bir adamı de getiremeyiz, geçici bir hocayla idare edeceğiz, ne elde edebilirsek, onu elde edeceğiz" diyereksiniz. Bunu açık seçik konuştuğunuz zaman, bu rezaletler olmaz.
8
"2 YOL VAR"
Arka arkaya sıkıntılar yaşamışsınız, söylediklerinizin hiçbirini hemen hemen yapamamışsınız, 2 yol var. Ya bırakacaksınız, ya da önünüzdeki çizgiyi gösterip bana şans verin diyeceksiniz. Ali Koç'un şimdi ne yapacağız, seneye Fenerbahçe'nin başında kim olacağını, kimin gidip kalacağını, kaç paralık transfer yapabileceğini bilen var mı?
7
"ÖZDEMİR, SÜRECİ İYİ YÖNETTİ"
Nihat Özdemir fevkelade güzel idare etti süreci. Ali Koç'un davası Nihat Özdemir ile değil, klasik, hedef gösterip, gündem değiştirmek. Nihat Özdemir yılların tecrübelisi. Nihat Özdemir şimdi Fenerbahçe'den istifa etti, yarın omuzların üzerinde, kongre kararıyla döner. İstifa ederek, Ali Koç'un gündem değiştirme politikasını iflas ettirdi.
6
"NWAKAEME'Yİ ALIRDIM"
Bana 2 oyuncu al ve Trabzonspor'un gücünü yarı yarıya azalt deseler, Sosa ile Nwakaeme'yi alırım. Abdülkadir Ömür'de düşüş gördüm. Trabzonspor'un geniş sayılabilecek bir kadrosu var ama bundan sonra nasıl gider, pek emin değilim. Kimin ne oynayacağı, kimin ne kazanacağı da belli değil. Başakşehir, Alanya ile oynadı, gördüğüm en kötü Alanya'ydı. Beşiktaş ile oynayan Antalya da, gördüğüm en iyi Antalya'ydı. Antalya ile Alanya oynayınca terse döndü. Bu hafta ne olacak?
5
"OYUNCU AÇISINDAN ÇOK ZENGİN"
Başakşehir, oyuncu açısından Türkiye'nin en zengin takımı. Sahadan çıkacak her Başakşehirli oyuncunun o ayarda bir yedeği var aşağı yukarı. Sosa ile Nwakaeme'nin yokluğunda lig grafiğini Başakşehir'e doğru görüyorum. Kupa belli değil. Trabzonspor 2 kupaya da yakın görünüyor ama çok talihsiz farklarla ya da bir basit hakem hatasıyla çok şey değişebilir. Trabzonspor 2 kupaya yakın görünüyor ama kupasız bitirirse şaşırmam.
4
"ŞANSI YARATACAK ADAM FATİH TERİM"
Rakipleriyle maçları olması, Galatasaray'ın avantajı. Gerideki takıma avantajdır. Maçlar kılpaylarıyla, o andaki psikolojiyle değişebiliyor şu anda. Galatasaray'ın matematiksel olarak şampiyonluk ihtimali olduğu sürece şansı da olur ama bu şansı yaratacak adam Fatih Terim.
3
"GALATASARAY RUHSUZ OYNUYOR"
Galatasaray ruhsuz top oynuyor. Koşan, çırpınan adam yok. Elleri cebinde, 51, 52 idi, Falcao topla buluştu. Bu kadar boş gezmiş sahada. Falcao değil Ronaldo olsa oynatmam. Dalga mı geçiyorsun sen ya? Kaç tane adam var Galatasaray'da böyle... Bir takım geriye de düşebilir ama geriye düştüğünde mahallede bile 'Hadi ulan' diyen biri vardır. Galatasaray maç bitsin de evimize gidelim diyen bir takım adamlardandı. Böyle bir Galatasaray görmedim. Ne oynadığı zaten belli değil. Hücum mu oynuyor, defans mı oynuyor, belli değil.
2
"ONYEKURU'YU GÖREN YOK"
Türkiye'nin en iyi, en hızlı açıklarından biri Onyekuru, sahada gören yok. Bayrak direğiyle Onyekuru'nun görev farkı yok. O ne kadar duruyorsa, Onyekuru da öyle duruyor. Ben böyle bir şey görmedim. Matematiksel olarak ümit var, kadroya bakınca ümit var ama Galatasaray ruhunu kaybetmiş. Bu ruhu, Galatasaray'ın uyandırması lazım.
1
"O İFADEMİN İÇİNDE BEŞİKTAŞ YOK"

Beşiktaş'ın işi zor ama hayal kırıklığı ifademin içinde Beşiktaş yok. Beşiktaş, Antalyaspor maçının 2. yarısındaki oyunuyla ki Sergen Yalçın ilk yarıda kötü bir kadro çıkardı, şu ana kadar seyrettiğim en güzel futbol oynayan takım. Ben bu kadar çok gol kaçırıldığını görmedim. Ben bu kadar golün 45 dakikada kaçırıldığını görmedim. Beşiktaş 2. yarıda 2-0'dan dönmek bir yana, fark atabilirdi. Antalya kalecisi Boffin neler kurtardı.