Sporx Extra Arama Logo

Hıncal Uluç'tan Fatih Terim'e tavsiye
15

ULUÇ'TAN TERİM'E TAVSİYE

Hıncal Uluç, Galatasaray'ın bu sezon ilk kez hücum futbolu oynadığını belirtirken, Fatih Terim'e de 5 oyuncu için tavsiyelerde bulundu. (Sabah)
14

BU YIL İLK KEZ TOP OYNADI

Frankfurt'ta yaşayan doktor kardeşim Erdoğan Karatay'ı bu sütunun okurları yıllardır bilirler. Müthiş bir Galatasaray taraftarıdır. Kombinesi var.. Her Ali Sami Yen maçına gelir. Galatasaray'ın her Avrupa maçına da gider. Dün sabah cebime mesaj atmış. "Bu takımı da yenemiyorsan, Şampiyonlar Ligi'nde işin ne?." Hemen cevapladım. "Bu takım bu yıl ilk defa top oynadı. Bu gurupta birinci, ligde şampiyon olur. Böyle devam etsin yeter."
13

İLK DEFA HÜCUM FUTBOLU

Galatasaray Porto önünde sezonun en olumlu futbolunu oynadı. Sahaya, kazanmaya yönelik bir 11'le çıktılar ve ilk defa "Hücum futbolu" oynadılar. Sinan'ın ortada başarı ile yönettiği Hücum Presle başladı futbol, bu yıl ilk defa.. Kendi sahasında yan veri geri paslarla oyunu öldüren futbol, yerini, kanatlarda iki bek ve iki açıkla geliştiren "Hızlı" akınlara bıraktı. Bu futbol hele ilk yarıda Porto'yu perişan etti. Galatasaray pozisyon üstüne pozisyon buldu. Atamayışları, skor yazarlarını ilgilendirir.