Arama Logo

Gürcan Bilgiç'den Austria Wien - Fenerbahçe yorumu
12
GÜRCAN BİLGİÇ'İN DEĞERLENDİRMESİ
Gürcan Bilgiç, A Spor ekranlarında Austria Wien - Fenerbahçe maçını değerlendirdi.
GÜRCAN BİLGİÇ'İN DEĞERLENDİRMESİ
11
"DOĞRU BİR OYUNDU"
"Fenerbahçe 5'li oynadı. Bu maç kendi anlamı içinde doğru bir oyundu. Geçen sezon da 3'lü oynayınca daha ofansif sandılar ama 5'li olunca daha defansif oluyor. 2 maçın birincisini oynuyorum. Bu maçı bir şekilde kapatayım diye baktılar."
\
10
"HERKES TOPUN PEŞİNDEN KOŞTU"
"Birinin organize bir oyun oynadığını görmedik. Sürekli topun peşinden koştu herkes. İki takım açısından da. Fenerbahçe daha usta oyunculardan kurulu. İlk golde tam bir usta işi atak vardı. Nefis bir pas ve King'in golü usta bir goldü."
\
9
"ISMAEL DE DENEDİ"
"Valerien Ismael de onu denedi, arkadaşlar vuruyoruz aldık aldık, alamazsak basıyoruz ve doğru kaleye gidiyoruz. Bunu denediler. Bence büyük takım oyunu değil bu. Mesela maçın argümanlarını koyalım. İlk maçtasın avantaj arıyorsun, elenirsen Konfederasyondasın. 3 gün sonra ligde ciddi bir rakiple oynuyorsun. Ligde telafi edeceğin daha 30 maç var. 7 rotasyonla oynadı."
\
8
"KİMSE TERİNİ SAKINMIYOR"
"3 stoperle ilk defa oynadı Fenerbahçe. İlk defa birbiriyle oynayanlar oldu. Oyun kurgusu içinde Fenerbahçe takımı çok disiplinli. Müthiş bir konsantrasyonla oynadılar. Top rakibe geçtiğinde herkes geri konuşyor. Terini sakınmıyor kimse. Biz ne dersek diyelim sonuç table, onu da unutmayalım"
\
7
"FENERBAHÇE KAOS OYUNUNDAN ÇIKTI"

"Jesus bu tecrübede bir adam. Ligde bize hayal ettirdiklerinde Zajc'ın Lincoln'ün oyuna girmesiyle orta sahayı geçmesiyle Fenerbahçe'nin kaos oyunundan çıktığını gördük. Beklere indirdin, 3 stoperle oyun kuramadın daha önce. Rossi, King, Serdar üçlüsü de oyun kuramadı seni öne taşıyacak kadar"

\
6
"SANTRAFOR OLMAK SADECE KALEYE BAKMAK DEĞİL"
"Serdar Dursun'u şundan eleştiriyorum, gol kaçırdığı için değil o pasları veremediği için. Sadece kaleye bakmak değildir santrafor olmak. Serdar geçen sezon da yapıyordu. Kaleye çok bakıyordu, sırtı dönük olduğu zaman sadece pasa bakıyordu. O pozisyonları gördükten sonra diyoruz ki Fenerbahçe'nin santrafora ihtiyacı var diye."
\
5
"TEKNİK DİREKTÖR ÇOK TECBÜRELİ"
"Bu maçın ön tarafına ne diyebilirsin, yalnız adamlar. 24 yaş ortalaması rakibin. Serdar Dursun'u çıkar Fenerbahçe'ninki de ona düşüyor. 2 tane çok genç ve enerjik takım var sahada. Ancak çok tecrübeli bir teknik adam var; Jesus. Fırsat pozisyonları yakalarak ve kazanarak dönüyor Fenerbahçe"
\
4
"ÇOK SERT ROTASYONLAR"
"Türkiye adına kazanan tek takım Fenerbahçe oldu. Şu da bir sinyal midir? Çok sert rotasyonlar var. Zajc, Lincoln, Emre önemli oyuncular. İsmail neden, Crespo neden var diyemiyoruz. Bu maçta verim olarak King'in önünde Serdar Dursun. Serdar ceza alanında var, King bağlantı oyununda var. Çok hata yaptı King ama ikisi de birer gol attılar sonuçta."
\
3
"ORTA SAHA ÖZELLİKLİ OLMASI LAZIM"
"4-1-3-2 oynuyorsan 1 ve 3'ün orta saha özellikli olması lazım. Kasımpaşa maçında Lincoln oynadı, Rossi oynamadı. Emre'nin orta saha özelliği yok. Zajc orta saha, Arao orta saha, Lincoln 6,5'tan 8 gibi."
\
2
"FENERBAHÇE'NİN OYUNU BU DEĞİL"
"Banko 11 daha değişebilir. Daha İrfan, Mert Hakan, Alioski girecek işin içine. Fenerbahçe'nin sistemi 3'lü veya 5'li denen sistem değil, ben onu biliyorum"
\
1
"BU TAKIM BİR ŞEKİLDE GOL ATIYOR"

"Ben son 3 maçta 11 gol atmış bir takım var. Bu takım bir türlü bir gol atıyor. Nasıl, sistemle çözdü, duran toplarla çözdü ve oyuncu kalitesiyle çözdü. Bu Fenerbahçe taraftarını tatmin etmez. İsmail pası verince golü atan santrafor istiyor taraftar.

\