Sporx Extra Arama Logo

Garry Rodrigues'in kariyerinin hikayesi!
11
RODRIGUES'TEN İTİRAFLAR
Fenerbahçe'nin prensip anlaşmasına vardığı Garry Rodrigues, kariyeri hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.
10
FEYENOORD BENİMLE İLGİLENDİ
Hikayem Sparttan 20 Kulübü'nde başladı. Sonra ise Sparta Kulübü'nde her şey ciddileşmeye başladı. Orada altyapıda oynuyordum. Leroy Fer ve Wijnaldum gibi oyuncularla tanışmıştım. U 18 takımlarından sonra Feyenoord benimle ilgilendi ve sonrasında oradaki U10 takımına alındım.
9
KENDİMİ ANLAYAMIYORDUM
Her şey ondan sonra başlamıştı. Çok mutluydum. Kendimi Feyenoord stadına çok yakın hissediyorum. Orada krallar gibi hissediyordum ama bu sevincim pek de uzun sürmedi. U16 takımından gönderildim. Sezon yarısında bana değişmem gerektiğini söylediler. Disiplin ve mantalite açısından. Antrenmanlara gecikiyordum, okulda başarısızdım. Ben de kendimi anlayamıyordum. Ergenlik çağındaydım. En yetenekli oyuncu benim diye düşünüyordum, disiplin ne ki diyordum. Ayrıldığım gün ağladım ve neden ben diye düşündüm.
8
AMACIM SPORTING'E DÖNMEKTİ
16 yaşımda bir yıllığına Portekiz'e taşındım. Her şeyi geride bırakıp babamla gittik. Orada futbolcu olan bir amcam vardı. 17 yaşımda Sporting'de antrenmanlara başladım. Beni 2. ligden bir takıma yolladılar. Amacım Sporting'e geri dönmekti ama olmayınca ben de Hollanda'ya döndüm
7
HER ZAMAN BİLİYORDUM
Futbolcu olmak istediğimi her zaman biliyordum, inancımı hiç kaybetmedim ve buna hep inandım.
6
AİLEME YARDIMCI OLMALIYDIM
Hollanda'ya döndükten sonra evdeydim, okula gitmiyordum ve aileme yardımcı olmak istiyordum. Bir şeyler yapmam gerekiyordu. Yaşım ilerlemişti. Evde ödenmesi gereken faturalar vardı. Ben de işe başladım. Gece vardiyası olan bir iş. Bir yıl dişimi sıktım. Bunu anlatırken gururlanıyorum
5
'POSTACILIĞI BIRAKIP, 'ARTIK GELMEYECEĞİM' DEDİM'

Boshuizen Kulübü'nde yeniden canlandım. 25 gol, 22 asist yaptım. Tekrar bir yerden başlamam gerekiyordu. Sonra beni izlemeye geldiler. Orada herkes beni tanıyordu. Daha sonra ADO'ya transfer oldum. 1+1 yıllık sözleşme imzalamıştım. Ben sadece profesyonel futbol dünyasına geri dönmek istiyordum. Postacılığı bırakıp, 'Artık gelemeyeceğim' demiştim.

4
MAAŞINI VERMEZLER DEDİLER
Oradan hemen Dordrecht'e kiralandım. Bana şans verilmemişti. Çok öfkelenmiştim. Çünkü ufak da olsa bir şans hak ettiğimi düşünüyordum. Ama ben her daim oynamak istiyordum ve bu Dordrecht'te mümkündü. Sonra Levski Sofia'ya transfer oldum. Ailem ve arkadaşlarım, 'Gitme sakın. Maaşını vermezler, orada yok olacaksın' gibi sözler söylüyordu. Fakat herkese yaptığım seçimin arkasında olduğumu söyledim. Sofia'ya gidip, oradan yükselmeyi hedeflediğimi söyledim.
3
BARÇA'YA KARŞI OYNAMIŞTIM
Sonra İspanya'ya kiralandım, Elche'ye. Kulübü tanımıyordum, İspanya'da ilk senemdi. Orada çok şey öğrendim. İspanya'da müthiş bir futbolcu oldum. O zamanlar maçlardan önce uyuyamazdım. Çünkü çok önemli bir maça çıkacağımı, önemli oyunculara karşı oynayacağımı biliyordum. Barcelona maçında Dani Alves'e karşı oynamıştım.
2
SİLAHLA SAHAYA GİRMİŞTİ
Real Madrid maçından sonra Ronaldo'nun formasını aldım. Formasını değiştirmek isteyen çok oyuncu vardı ama o ''Ben formayı Yeşil Burun Adalı Garry'e söz verdim'' demiş. Maç sonrası formasını verdi. O formayla bize 3 gol atmıştı. İspanya'dan sonra PAOK'a gittim. Çok güçlü bir Rus sahipleri var. Kendisini tanıyorsunuzdur, silahla sahaya girmişti. Tam bir Rus.
1
YENİ BİR SAYFA AÇTIM
Türkiye'den Galatasaray'dan teklif aldım ve kariyerimde yeni bir sayfa açtım. Galatasaray'da başarılı günler geçirdim ve sonrasında Arabistana transfer oldum