Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde nasıl turu atlar?
8

GALATASARAY NASIL TURU GEÇER?

UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu 5. hafta maçında deplasmanda Lokomotiv Moskova ile karşılaşacak Galatasaray, bu mücadele ile bir anlamda Devler Ligi arenasındaki geleceğini de belirleyecek.

İşte Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde üst tura geçebilmesi için ortaya çıkan tüm ihtimaller...

7

GALATASARAY MUTLAKA KAZANMALI...

UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu'nda 4 puanı bulunan Galatasaray, 8 puanlı Schalke'nin ardından 3. sırada yer alıyor. Schalke ile puan eşitliğinde ikili averajda geride olduğu için Galatasaray'a Lokomotiv Moskova karşısında 1 puan yetmeyecek. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkma şansını son maça taşımak için Lokomotiv Moskova'yı deplasmanda mutlaka yenmek zorunda. Sarı-kırmızılı takım Lokomotiv Moskova deplasmanından 1 puan ya da puansız ayrılırsa Şampiyonlar Ligi şansını son maça taşıyamayacak. Ancak Galatasaray'a Rusya'da alacağı galibiyette tek başına yetmeyecek. İşte Galatasaray'ın kazanması halinde diğer ihtimaller...
6

G.SARAY KAZANIR, PORTO KAZANIR...

Porto - 13
Schalke - 8
Galatasaray - 7
Galatasaray, Rusya'dan 3 puanla ayrılır ve Porto da taraftarı önünde konuk ettiği Schalke'yi yenerse son maçta ipler sarı-kırmızılı takımın elinde olmayacak. Galatasaray'a böyle bir durumda Porto ile İstanbul'da oynayacağı son maç galibiyet yetmeyecek. Sarı-kırmızılı takımın üst tura çıkabilmesi için Porto'yu İstanbul'da yenerken, Lokomotiv'in de son maçta Schalke'den en az 1 puan alması gerekecek.