Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Galatasaray nereye koşuyor?

Galatasaray, futbolda tarihinin en kötü dönemlerinden birini yaşıyor. Düşme hattı ile puan farkı sadece 4. Hem yönetim katında hem kulübede hem de yeşil sahada kriz var.
10
GALATASARAY'DA KRİZİN NEDENLERİ

Kasımpaşa yenilgisi, Galatasaray'da büyük bir kızgınlık ve kırgınlığa yol açtı. Geçen sezonun sonundan itibaren başlayıp devam eden yanlışlar, son yılların en kötü saha performansı ile sarı-kırmızıların küme düşme hattına kadar yakınlaşmasına neden oldu. Avrupa Ligi'nde gruptan lider çıkmak, sorunların üstünü örttü. Gelinen noktada camia huzursuz. (Sözcü)

9
3 SEZONDA 40 MİLYON EURO

Son 3 sezonda transfere 39.8 milyon Euro harcandı. Sadece bu sezonun başında Fatih Terim'in de onayıyla 11 futbolcu için kasadan 25.3 milyon Euro çıktı ama bu, saha sonuçlarına yansımadı.

8
CICA VE MORUTAN'A 10 MİLYON

Yabancı transferleri tutmadı. Çöküşteki Rumen futbolunun liginden alınan Cicaldau ve Morutan için 10 milyon Euro harcandı, verim alınamadı.

7
GENÇLEŞTİRME GERİ TEPTİ

‘Gençleştirme operasyonu' adıyla yapılan değişim geri tepti. Tecrübesizlik saha sonuçlarına yansıdı. Korkulu rüya görülmesiyle sonuçlandı.

6
20 YAŞ ALTINDAKİ TEK İSİM; 1 DAKİKA

Terim ‘Gençler' dedi ama kadroda yaşı 20'nin altındaki tek isim olan Bartuğ, sadece 1 maçta 1 dakika süre alabildi!

5
HER MEVKİDE SORUN VAR

Kadro mühendisliği yapılamadı. Hastalıklar, sakatlıklar ve cezalar da eklenince kale, stoper, bek, orta saha ve forvet; her bölgenin verimliliğinde sorun yaşandı.

4
TAKIM ÖZGÜVENİNİ YİTİRDİ

Tecrübesizlik, kırılganlığa da yol açtı. Takım her geçen hafta özgüven yitirdi. Yenen her gol moral bozdu. Galatasaray bu sezon öne geçtiği maçlarda 18 puan kaybetti.

3
TERİM'İN CEZASI

Terim yine ceza aldı. Yokluğunda kayıplar arttı. Döndüğünde işler değişmedi.

2
APAR TOPAR TORRENT

Yerine apar topar getirilen ‘sistem adamı' Torrent'in tecrübesizliği, sistemsiz bir ülke ve takımda ne yapacağı kestirilemedi. Taraftar, Terim sonrası Torrent'i kabullenmedi.

1
KRİZ ÜSTÜNE KRİZ

Elmas başkanlığındaki yönetim, kendi içindeki krizlerle uğraştı. Fikir ayrılıkları, seçilen isimlerin geçmişi, sosyal medya paylaşımları ve sözleri sürekli sorun çıkardı. Kriz yönetiminin üstesinden başkanlık deneyimi olmadığı için gelemeyen Elmas'ın Terim hamlesi ters tepti. Hedef tahtasına oturtulan yönetim istifaya çağrıldı.