Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray neden düşüşe geçti? Yazarların görüşleri
8
YAZARLARDAN G.SARAY SÖZLERİ
Sabah Gazetesi yazarları Galatasaray'da yaşanan sorunlar hakkında önemli analiz ve tespitlerde bulundu. İşte o sözler...
7
ÇÖKÜŞÜN NEDENİ?
SORU: G.Saray'daki çöküşü nasıl yorumluyorsunuz? Gerçekten sözleşmesi yenilenmeyen oyuncular ya da Belhanda'nın gidişi hem sahayı hem de takım arkadaşlarını etkiledi mi?
6
TESADÜFÜN ÖTESİNE GEÇİRDİ

GÜRCAN BİLGİÇ: Geriye düştüğü maçlardan sadece 1 puan almış bir takım var karşımızda. Bu problemi de çözemeyen bir teknik heyet. Belhanda'nın gönderilmesi sonrası Muslera'nın sözleşmesinin uzatılması ve art arda gelen puan kayıpları bu durumu tesadüfün ötesine geçirdi. Diğer oyuncular haksızlığa uğradıklarını hissetmiş olabilirler. Bu da motivasyon eksikliğini getirir. Terim'in takımlarında en son yaşanacak şeyleri izliyoruz. Takım kaosun içinde, yönetimden de destek almıyor.

5
KAZANAN SİSTEM DEĞİŞİNCE OLDU

ALİ GÜLTİKEN: Şu andaki durum herkes için büyük bir sürpriz. Özellikle Mohamed, Onyekuru, Yedlin ve Fernandes'in gelmesiyle kadro ciddi güç kazandı ve sahada da kısa zamanda başarılı olabileceğini gösterdi. Fakat bu oyuncu çokluğu, Falcao'nun geri dönmesi ve diğer alternatifler Fatih hocanın kafasını karıştırmış gibi görünüyor. 1-2 maçtaki taktik değişiklik, çift santrfora dönüş, kazanan sistemden vazgeçmesi gibi birçok karar takımda ciddi bir negatif etki yarattı ve beraberinde de güvensizliği getirdi. Fakat hâlâ şunu biliyoruz ki G.Saray bu kadrosuyla bundan sonra da ligin sonuna kadar birçok şeyi gerçekleştirebilir.

4
MACERA ARAMASINDAN OLDU

ÖMER ÜRÜNDÜL: G.Saray'da sürekli kadroların değişmesi, bazen mecburiyetten bazen Terim'in macera araması takımı olumsuz etkiledi. Ankaragücü maçı öncesi bana göre G.Saray, bir numaralı şampiyon adayıydı ama sonra beklenmedik üst üste rekor puan kayıpları geldi. Bu arada müthiş bir performansla işe başlayan Mohamed'deki fiziki düşüş de diğer olumsuz olaylardan bir tanesi. Bazen kadro zenginliği teknik direktörlerin de kafasını karıştırıyor. G.Saray'da bu da yaşandı. Bana göre Belhanda ile yolların ayrılmasının bu kötü gidişle hiçbir ilgisi yok.

3
KARTLIK POZİSYONU SÜZEMEDİ

SORU: Bu hafta da yine inanılmaz VAR skandalları ve hakem hataları oldu. Verilen, verilmeyen kartlar, penaltılar, fauller, kırmızı kartlar var. Ne diyeceksiniz?

ÖMER ÜRÜNDÜL: Ülkemizdeki 'büyük takımlar baskısı' hakemleri büyüklerin maçında zihinsel sıkıntılara itiyor. Birinci sınıf hakemler bile büyük hatalar yapıyorlar. İşte en canlı son örnekler, Ali Palabıyık, Lens'in yaptığı kırmızı kartlık pozisyonu süzemedi. Ondan sonra 3 önemli pozisyonda büyük hatalar yaptı, hepsini VAR düzeltti. F.Bahçe'nin son maçında da Mete Kalkavan, G.Antep'in nizami golünü hem de skorda denge varken faul gerekçesiyle iptal etti. Bu futbol ikliminde bunları düzeltmek zor

2
HAKEMLER HER HAFTA YARIŞTA

GÜRCAN BİLGİÇ: Hakemler her hafta 'nasıl daha kötü oluruz' yarışı içindeler. Ali Palabıyık bir faciaydı, üstüne Mete Kalkavan geldi. Yaşar Kemal Uğurlu gözünün önündekileri göremedi. Ama VAR hakemleri açısından en net hata, G.Saray'ın penaltısının iptal edilmesiydi. Çünkü yetkisi yok. Gaziantep'in golünde de VAR'ın yetkisi yok, karar hakeme ait. Ancak 'çizgiyi geçti, geçmedi' tartışmasında VAR'ın gol kararı vermesi de yanlış. Çünkü topun izdüşümünü net olarak göremiyorlar. Aynı Beşiktaş'ın Sivas maçında attığı ilk gol öncesindeki taç tartışmasında olduğu gibi emin olmadan devreye girmemeliydi.

1
TARTIŞMAYI BERABERİNDE GETİRDİ
ALİ GÜLTİKEN: Genel olarak hakem performanslarının iyi olduğu bir hafta diye düşünüyorum. 1-2 maçta ciddi VAR tartışmaları var. VAR'a giden kararların doğru olarak sahaya yansıması önemli. Ama VAR'ın müdahalesine açık bir şekilde yönetilen bazı maçlar da doğal olarak tartışmayı beraberinde getirdi.