Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray'da sandıktaki akıl oyunları!
6
SANDIKTA AKIL OYUNLARI

Galatasaray’da başkanlık seçimleri için artık geri sayıma geçilirken, ortaya çıkan adaylar stratejik çalışmalar yaparak, üyelerin gönlünü çalmak, oyunu almak için “akıl oyunları” içerisine girdi. (Milliyet/Nevzat Dindar)

5
ELMAS: "SEÇİM YAPILACAK"

Adaylığını ilk açıklayan ve resmi başvuruyu yapan Burak Elmas, seçimin zamanında yapılmasını beklediğini ifade etti. Tivibuspor’a konuşan Elmas, seçimin zamanında yapılmasını beklediğini söyleyerek, “Bizim devlet kademelerinden aldığımız bilgi, bu seçimin zamanında yapılacağı yönünde... Ben de şahsen Ankara’daydım, sordum, takip ettim. Çok büyük bir değişiklik olmazsa bu seçim zamanında yapılacak” dedi.

4
ÖZTÜRK: BU İŞİN ALTINDAN KALKACAĞIZ

Listelerini dün Divan Kurulu’na teslim eden Metin Öztürk de, “Biz 20 aydır hazırlanıyorduk. Kulübün özellikle ekonomik manada çok ciddi sorunları var. Sponsorluklar, finans durumları çok altından kalkılacak gibi değil. Onun için biz 44 kişilik bir ekiple Avrupa’dakileri de sayarsak 35 milyon Galatasaraylının dualarıyla inşallah bu işin altından kalkacağız” ifadesini kullandı. Yönetim kurulu olarak pamuk eller cebe dediklerine vurgu yapan Öztürk, 200 milyon liraya çıkardıklarını ancak gerekli olan acil paranın 280 milyon lira olduğuna vurgu yaptı.

3
HAMAMCIOĞLU: SAPTIRILMASI KÖTÜ NİYET

Listesini dün teslim etmesi beklenen Eşref Hamamcıoğlu ise seçim takviminin netleşmesi için bunu erteledi. Hamamcıoğlu, dün bir gazetede yer alan, “Bence artık Fatih Terim’in futbol direktörlüğüne geçmesi lazım. Hoca benimle aynı yaşlarda; 67-68. Bu bir olgunluk dönemi” sözlerine açıklık getirdi. Hamamcıoğlu, “Saygı duyduğum ve her fırsatta istisnai bir Galatasaraylı olarak nitelediğim sevgili Fatih Terim için sarf etmediğim sözleri söylemişim gibi yayın yapılıyor. Fatih Hoca’ya yakışan bir terfiyi gündeme getirirken, sözlerimin böyle saptırılması ancak kötü niyetle açıklanabilir” dedi.

2
IŞIN ÇELEBİ SÜRPRİZİ

Başkan Mustafa Cengiz’in adaylığı hala belirsizliğini korurken, kulislerinde dün Işın Çelebi sürprizi yaşandı. Cuma sabahı karar vereceğini söyleyen Çelebi, “Ortak akıl olacaksa, şartlar oluşursa kararımı vereceğim. Aylardır bu baskı devam ediyor. İnsanlar benim adıma imza topluyorlar. Başkan adayı olmak konusunda ciddi bir istek var. Spontane doğan bir toplumsal gelişme... Bunun karşısında geri adım atamam ama ortada henüz net olmayan şeyler var. Bu nedenle cuma sabahını bekliyorum “ diye konuştu. Adnan Polat döneminde kulüpte ikinci başkanlık yapan Çelebi, Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı da yapmıştı.

1
METİN ÖZTÜRK LİSTESİNİ VERDİ

Galatasaray’da başkan adayı olan Metin Öztürk, kurulların listesini ve adaylığıyla ilgili imzaları Divan Kurulu başkanlığına teslim etti. Öztürk’ün yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu:

Asil: Nasuhi Sezgin, Bora İsmail Bahçetepe, Rıza Tevfik Morova, Erol Erkuloğlu, Asena Yılmazkaya Dinçbaylı, İsmail Sarıkaya, Osman Aral, Emre Alkin, Dikran Gülmezgil, Nihat Kırmızı.

Yedek: Sencer Seren, Sinan Müderrisoğlu, Halil Cem Burnaz, Tanur Lara Yılmaz, Ethem Baturalp Pamukçu.