Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Galatasaray'da orta saha problemi! Belhanda detayı...




8
G.SARAY'DA PROBLEM ORTA SAHA
Şampiyonluk yarışına havlu atan ve düşme hattının sadece 6 puan önünde olan Galatasaray'da bu sezon, en büyük problemlerden biri de orta sahadaki oyuncuların performansıları oldu...
7
4 İSİMDEN 6 SKOR KATKISI
Sezon başında bu bölgeyi büyük ölçüde değiştiren ve Aytaç Kara, Alexandru Cicaldau, Berkan Kutlu ile Gustavo Assunçao'yu kadrosuna katan Sarı-Kırmızılılar, dört oyuncudan istediği performansı alamadı. 21.hafta itibarıyla 27 puan toplayan ve 26 kez ağları sarsan Galatasaray'da bu dört isim sadece 6 kez skor katkısı verdi.
6
BELHANDA'YI ARATTILAR
Aytaç ile Assunçao yeteri kadar forma şansı bulamazken, aldıkları süre içinde de skor katkısı yapamadı. Alanyaspor'dan 4 milyon euroya transfer edilen Berkan, sadece 1 asist yaparken, 6.5 milyon euroya transfer edilen Cicaldau da 3 gol, 2 asistlik katkı verdi. Bu dört isim performanslarıyla geçen sezon atar topar takımdan gönderilen Belhanda'yı arattı.
5
BELHANDA'NIN GEÇEN SEZONU
Geçtiğimiz sezonun 21.haftası itibarıyla bakıldığında Faslı oyuncu, tek başında 6 gol atarken 2 de gol pası vererek, 8 gole direkt katkı sağladı.
4
TAYLAN'I DA ETKİLEMİŞTİ
Skor yükünden çok orta alandaki oyunuyla Taylan'ın da performansını yukarı çeken Belhanda, G.Saray'ın attığı gollerin birçoğunda da atak başlangıcındaki isimdi. Taylan da Belhanda'dan sonra büyük düşüş yaşıyor.
3
HÜCUM HATTI DA PROBLEMLİ
Galatasaray'da sadece orta saha değil, savunma, kanat ve forvet hattındaki oyuncuların performansları da geçen sezonun 21. haftasına göre büyük düşüş gösterdi.
2
SAĞ BEKTEN 0 KATKI
Stoperlerinden bu sezon sadece 1 gol katkısı alan Galatasaray'da aynı dönemde geçen sezon Ryan Donk, 3 gole etki etmişti. Bu sezon sağ bekten "0" skor katkısı alan Aslan'da Linnes ise geçen sezon 3 kez takım arkadaşlarına gol attırmıştı. Keza Babel, geçen sezon bu dönemde 3 gol, 3 asistle oynarken, bu sezon gol ve asist katkısı veremedi. Sezonun ilk yarısında 9 gol atan Diagne de bu sezon görev aldığı maçlarda 2 defa ağları sarstı.
1
ELEŞTİRDİĞİ İÇİN GÖNDERİLDİ

Belhanda, geçen sezonki Sivas maçının ardından stadın zeminini ve yönetimi eleştirdiği için gönderilmişti. Sarı-Kırmızılı takım da Belhanda'nın gönderilmesinin ardından 1 golle şampiyonluğu kaçırdı. Faslı oyuncu, bu sene yaptığı açıklamada; "Galatasaray'dan bir pislik gibi gönderildim" demişti. (Akşam)