Arama Logo

Galatasaray'da değişim rüzgarı devam edecek!
11
TERİM'İN SÖYLEMİ RESMİYETE DÖKÜLDÜ
Galatasaray, teknik direktör Fatih Terim’in "Futbolcuların artık geçmişine değil, geleceğine yatırım yapmalıyız" söylemini resmiyete döktü. (Hürriyet)
10
YAŞ ORTALAMASI 25.1
Şu ana kadar kadrosunu 6 yeni transferle güçlendiren sarı kırmızılı kulübün imza attırdığı oyuncuların yaş ortalaması 25.1 oldu. Takımını gençleştirmek ve yaş ortalamasını düşürmek isteyen Fatih Terim, tercihlerini de buna göre yaptı.
9
EN YÜKSEK MAAŞ AANHOLT'A
Galatasaray, takımın yaş ortalaması ile birlikte maliyetini de düşürmek isterken 'mali kriterlerinden' de taviz vermedi. Nitekim en yüksek ücretli transfer, 1.7 milyon euro alan Hollandalı Patrick Van Aanholt oldu.
8
DEĞİŞİM HIZLA SÜRECEK
Şu ana adar transferde Barış Alper Yılmaz, Aytaç Kara, Alparslan Öztürk, Alexandru Cicaldau, Sacha Boey ve Patrick Van Aanholt'u kadrosuna katan Galatasaray’da değişim hızla sürecek.
7
SIRADA GEDSON VE BERKAN VAR
Sağ bek, sol bek ve 10 numara transferlerini tamamlayan Galatasaray'da yönetim, uzun süredir mesai harcadığı orta saha takviyelerini resmiyete dökmek istiyor. Yani sarı kırmızılılar için sırada 22 yaşındaki Gedson Fernandes ile 23 yaşındaki Berkan Kutlu var.
6
ORTALAMA 25.18 OLACAK
Fatih Terim'in kadrosunda görmek istediği bu iki orta saha oyuncusu da takıma katılırsa, hedeflenen ilk 11'in yaş ortalaması ise 25.18 olacak.
5
EN YAŞLISI MUSLERA OLACAK
Sarı kırmızılı takımda inşa edilmeye çalışılan yeni muhtemel 11'de 30 yaş üzerinde tek isim kaleci Fernando Muslera olacak. Gedson, Taylan, Berkan, Cicaldau ve Kerem'in sıklıkla forma giymesinin beklendiği orta saha hattının yaş ortalaması sadece 23.4 olacak.
4
SONRAKİ ADIM STOPER
Bu sayede Terim, genç, dinamik, pres gücü yüksek ve önde baskı kuran Galatasaray takımını oluşturma hedefinde... Galatasaray'ın bir sonraki adımı ise stoper takviyesi olacak.
3
LUYINDAMA'NIN YERİNE
Yönetim Christian Luyindama'nın yerine stoperde direkt 11'de oynayabilecek potansiyelde bir futbolcu takviyesi düşünüyor. Böyle bir isim alınırsa Luyindama için teklifler değerlendirilecek.
2
"GENÇ, BAŞARIYA AÇ, DİNAMİK"
Galatasaray'da 'gençlik operasyonu' sadece yeni transferlerle sınırlı olmayacak. Fatih Terim'in kadroda düşünmediği isimlerle vedalaşılarak 'genç, başarıya aç, rekabet düzeyi yüksek, dinamik' bir kadro oluşturulacak.
1
FALCAO, BABEL, FEGHOULI
Yaşları ve maliyeti yüksek 35 yaşındaki Radamel Falcao, 34 yaşındaki Ryan Babel ve 31 yaşındaki Sofiane Feghouli ile yollar ayrılabilirse, yaş ortalaması daha da düşecek.