Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray'da Burak Elmas'ı bekleyen sorunlar!
9
38. BAŞKAN BURAK ELMAS
Galatasaray’ın Olağan Genel Kurulu’nda kıran kırana geçen başkanlık seçiminin kazananı Burak Elmas oldu. Elmas böylece, camianın 38'inci başkanı olarak görev yapacak.
8
BİRÇOK PROBLEM BEKLİYOR
Adaylığını koyduğu günden bu yana adından sıkça söz ettiren Başkan Burak Elmas sunduğu projeleriyle dikkat çeken isimlerdendi. Rakibi Eşref Hamamcıoğlu'nu son 4 sandıkta geçerek Galatasaray'ın yeni başkanı olan Burak Elmas'ı 350 milyonluk acil ödemenin yanı sıra, teknik direktör ve sponsor sorunları bekliyor.
7
GECE YARISI TOPLANTISI
Galatasaray’ın 38. başkanı Burak Elmas, "Birlik ve beraberlik ruhuyla tüm sorunları halletmek için tek yürek olacağız, birlikte çok çalışacağız" dedikten sonra gece yarısı yeni yönetimi ile acil bir toplantı yaptı.
6
ÖNCELİK FATİH TERİM
Burak Elmas'ın öncelikle teknik direktör sorununu Fatih Terim'le çözmesi ve ardından transfere eğilmesi gerekiyor. İç transferde sözleşmeleri biten Arda, Donk gibi isimlerle anlaşılacağı sızan bilgiler arasında.
5
SPONSOR
Burak Elmas'ı bekleyen bir sorun ise bazı sponsorların yeniden ikna edilmesi.
4
KASA KOLAYLIĞI
Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas, sıcak para için kasa kolaylığı da sağlamanın yollarını arıyor.
3
TRANSFERE HIZLI BAŞLANGIÇ
Burak Elmas ve yeni yönetiminin önümüzdeki günlerde futbol alanında birçok çalışma yapması bekleniyor. Transfer sezonunda Galatasaray’ın 546 milyon liralık harcama limiti bulunuyor. Elmas’ın, önümüzdeki günlerde ilk olarak teknik direktör konusunda Fatih Terim ile tekrar masaya oturması bekleniyor. Teknik Direktör konusunun çözüme kavuşmasıyla birlikte Burak Elmas ve yönetiminin transfer sezonuna hızlı bir başlangıç yapması bekleniyor.
2
FFP KONUSUNDA ŞANSLI
Burak Elmas’ın transfer döneminde en şanslı olduğu konu ise Galatasaray’ın UEFA ile yaptığı Finansal Fairplay (FFP) anlaşması olacak. Galatasaray böylece sattığı kadar oyuncu transfer etmek zorunda kalmayacak. Bu da yeni yönetimin elini oldukça rahatlatacak.
1
BORÇ 2.7 MİLYAR LİRA
Ancak sarı-kırmızılıların tüm bunlara rağmen toplam borcu yaklaşık 2.7 milyar lirayı buluyor. Bu da yeni yönetimin çözmesi gereken konuların başında geliyor.