Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray başkan adayları canlı yayına çıkıyor!
7
ADAYLAR YAYINA ÇIKIYOR
Galatasaraylılar Derneği, tüm başkan adaylarına canlı yayın çağrısında bulunduğunu ve Yiğit Şardan dışında tüm adaylardan olumlu yanıt aldığını duyurdu. İşte Galatasaraylılar Derneği'nden yapılan açıklama:

"Değerli Galatasaraylılar, Derneğimizin 1 Haziran 2021 Salı günü yapılmış olan yönetim kurulu toplantısında, üyelerimizin Kulübümüz başkan adaylarının vizyonlarını dinleyebilmelerine imkan sunmak üzere 13 Haziran 2021 tarihinde bir toplantı organize edilmesi kararı alınmıştır. Bu doğrultuda aynı akşam ve takip eden gün içinde Sn. Ruşen Çakır'ın yöneteceği canlı yayına tüm başkan adaylarımız davet edilmiş, Sn. Yiğit Şardan dışında tüm adaylarımızdan katılım teyidi gelmiştir. Yönetim kurulu olarak Camiamızdaki yerimizin ve sorumluluğumuzun bilinciyle hareket ettiğimizi hatırlatır; sağduyu ve şeffaflıkla atılan adımlarımıza farklı anlamlar yüklenebilecek yorum ve yaklaşımlara itibar edilmemesini önemle rica ederiz."
6
YİĞİT ŞARDAN, FOX TV YAYININDA
Galatasaray Spor Kulübü başkan adaylarından Yiğit Şardan da adaylık başvurusunu yapmasının ardından ilk kez bir canlı yayına çıkarak projelerini anlatacak ve merak edilen sorulara cevap verecek. Yiğit Şardan, 4 Haziran Cuma günü saat 10:30'da Fox TV'de yayınlanacak olan İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk olacak.
5
G.SARAY'DA 4 MADDEDE SEÇİM

Son kabine toplantısından çıkan kararları açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Galatasaray'ı ilgilendiren seçim konusuna da noktayı koydu. Sarıkırmızılı kulübün kongreye gitmesi kesinleşti. Galatasaray camiası, 19 Haziran Cumartesi günü yeni başkanını seçecek. İşte detaylar:

4
ÖZEL SERVİSLER KALKACAK

1- Kulüp tüzüğüne göre seçim Galatasaray Lisesi'nde gerçekleşmek zorunda. Ancak pandemi koşullarına özel düzenlemeler yapılacak. İlk olarak yaşlı ve arabası olmayan üyeler için geçmiş seçimlerde Avrupa ve Anadolu yakasından kaldırılan özel servislerin sayısı artırılacak. Lise'de kalabalığı önlemek adına sandık sayısı çoğalacak. Daha önceki kongrelerde oy kullanma işlemi sınıflarda gerçekleşiyordu, bu kez bahçe seçeneği gündemde.

3
BAHÇEYE BARKOVİZYON KURULACAK

2- Üyeler oylarını kullandıktan sonra Divan Başkanlığı, Tevfik Fikret Salonu'nda sayım işlemini gerçekleştiriyor ve basın mensupları ile üyeler yakından takip ediyordu. 19 Haziran'da Tevfik Fikret Salonu'ndaki sayım işlemi minimum kişiyle gerçekleşecek ve Lise'nin bahçesine kurulacak barkovizyonla başkan adayları ve ekipleri sayımı dev ekrandan takip edecek.

2
799 ÜYE OY KULLANACAK MI?

3- "799 üye polemiği" haberinin de perde arkası aralandı. 2020 ve 2021 yıllarında kulübe üye olanların 19 Haziran'daki seçimde oy kullanmalarında hukuki engel bulunmuyor. Son iki yılda sandık başına gidebilecek üyeler de Galatasaray'ın 39'uncu başkanını belirlemek için söz sahibi olacak.

1
UZUN KONUŞMALARDAN FERAGAT

4- Şu ana kadar en fazla 4 başkan adayının yarışına sahne olan Galatasaray seçimlerinde başkanlığa talip olan isimlere seçimde oy kullanma işlemi öncesi 10'ar dakika kürsüden konuşma hakkı tanınıyordu. Mevcut 6 adayın varlığı, oylamanın 1 saat geç başlaması anlamına geliyor. Seçim günü pandemi koşulları da gözetilerek bütün başkan adaylarından yapacakları uzun konuşmalarından feragat etmeleri istenecek. (Sabah/Mehmet Özcan)