Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe'nin en istikrarlısı; Luiz Gustavo

Fenerbahçe’de bu sezon takımın en istikrarlı ismi kuşkusuz Luiz Gustavo oldu. 32 yaşındaki oyuncu performansı ve profesyonelliği ile başkan Ali Koç’un da takdirini kazandı.
7
EN İSTİKRARLISI GUSTAVO

Bu sezon Fenerbahçe’de takımın en istikrarlı ismi kuşkusuz Luiz Gustavo oldu. Birçok isim sezona iyi başlasa da gerçek anlamda bunu sürdürebilen ve iniş çıkış yaşamayan tek isim olarak Brezilyalı futbolcu dikkat çekti.

6
YÖNETİMİN GÖZDESİ

32 yaşındaki oyuncu performansı ve profesyonelliği ile başkan Ali Koç’un da takdirini kazandı. Ekonomik darboğaza rağmen yönetim kesinlikle deneyimli futbolcuyu satmayı düşünmüyor. Aksi halde yerini dolduracak isim bulmak pek mümkün gözükmüyor.

5
AYRILMAK İSTEMİYOR

Gustavo da sarı-lacivertli takımda oynamaktan memnun. Takımın en çok kazanan oyuncularından biri olan 33 yaşındaki Brezilyalı daha da iyi ücretler kazanma şansı olsa da başarılı olmadan kulüpten ayrılmak istemiyor.

4
"KESİN SPOR SALONUNDADIR"

Gustavo takım içinde herkese de örnek oluyor. Tesiste futbolcular yakınlarında “Gustavo nerede?” diye sorduklarında “Kesin spor salonundadır” esprileri de yapılıyor. Aslında bu ifadenin altında Luiz Gustavo’nun çok çalışması yatıyor.

3
TAM PROFESYONEL

Luiz Gustavo profesyonel yaşayan, iyi beslenen, uykusunu alan ve vücuduna çok iyi bakan bir futbolcu. Brezilyalı yıldız neredeyse her gün salonda çalışıyor. Oynadığı pozisyon itibariyle güçlü olması gereken tecrübeli futbolcu özel programlarla kas gruplarını her gün ayrı ayrı çalıştırıyor.

2
TAKIMIN EN GÜÇLÜSÜ

Takım çalışmaları dışında bu özel antrenmanlarla 33 yaşında olmasına rağmen takımın en güçlü ismi olarak dikkat çekiyor. Sadece saha içindeki oyunu ve fiziksel durumu değil yapılan ölçümlerde de futbolcu en üst sıralarda çıkıyor.

1
SÜPER LİG PERFORMANSI

Gustavo, bu sezon Fenerbahçe formasıyla ligde 25 maça çıktı. Brezilyalı futbolcunun 3 golü 1 de asisti var. (Milliyet)