Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe'den Moussa Wague operasyonu

Fransız ekibi Nice’in Barcelona’dan kiraladığı Moussa Wague için harekete geçildi. Fransızlar satın alma opsiyonunu kullanmazsa resmi teklif yapılacak.
5
LİSTENİN BAŞINDA

Isla ile yollarını ayıran Fenerbahçe'nin yeni sezon planlamasındaki en önemli konulardan birisi de sağ bek takviyesi. Alınan bilgilere göre listenin ilk sırasında Moussa Wague yer alıyor.

4
2018'DE BELÇİKA'DAN ALINDI

Barcelona'nın 2018'de Belçika ekibi Eupen'den 5 milyon Euro'ya aldığı Senegalli yıldız ocak ayında Nice'e kiralandı. Fransız kulübünün 21 yaşındaki Wague'yi satın alma opsiyonu var.

3
KOÇ İLİŞKİLERİNİ KULLANACAK

Eğer Nice opsiyonu kullanmazsa Fenerbahçe hemen devreye girecek. Başkan Ali Koç, Barcelona kulübü ile ilişkilerini kullanarak Wague'yi 1 yıllığına kiralamak için görüşmeler yapacak.

2
OPSİYONU 10 MİLYON EURO

Kiralık oynadığı Nice'te 5 lig maçına çıkan Senegalli yıldız 2 asist yaptı. Fransız basını, satın alma opsiyonunun 10 milyon Euro olduğunu ve Nice'in bu parayı ödemeyeceğini yazıyor.

1
HEM GÜÇLÜ HEM SÜRATLİ

Hücum özellikleri ile ön plana çıkan bir sağ bek olan Moussa Wague yüksek sürati ve güçlü fiziği ile tanınıyor. (Takvim Özel)