Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe'de karar: Marega ve Boupendza

Samatta, Cisse ve Kemal Ademi’yle yolları ayıracak olan Fenerbahçe’nin gözdeleri Hatay’dan Boupendza ve Porto’yla sözleşmesi bitecek Marega.
7
FENERBAHÇE DÜĞMEYE BASTI

Ali Koç döneminde 46 transfer yapan Fenerbahçe takviyede hız kesmeyecek. Sarı lacivertlilerde öncelik golcü. Bu sezon sil baştan yenilenen mevkide bütün isimler hayal kırıklığı yaşatınca düğmeye basıldı.

6
SAMATTA, CISSE VE ADEMİ GİDİYOR

Samatta, Cisse ve Ademi’yle yollar ayrılıyor. 6 milyon avroluk mecburi satın alma opsiyonuyla transfer edilen Mbwana Samatta için patlama yaptığı Belçika’dan Club Brugge devrede. Cisse’nin bir yıllık opsiyonu kullanılmayacak. Karagümrük’e kiralanan Ademi de elden çıkarılacak.

5
LİSTE BAŞINDAKİ İSİM BOUPENDZA

Liste başındaki isim ise, Boupendza. Gabonlu için devre arasında 6,5 milyon avroluk bir teklif yapan Fenerbahçe, rakamı yukarı çekecek. Hatay, Krasnodar’la 8 milyon avro bonservis bedeli ve sonraki satıştan yüzde 20 pay üzerinden anlaşmış, ancak Boupendza kabul etmemişti. Fenerbahçe Hatay’ın bonservis talebini karşılamak hem de Boupendza’yı ikna etmek istiyor.

4
MAREGA İÇİN DE TEMASLAR SÜRÜYOR

Ayrıca Porto’yla sözleşmesi bitecek 29 yaşındaki Malili Moussa Marega için de temaslar sürüyor.

3
BOUPENDZA'NIN PERFORMANSI

Aaron Boupendza bu sezon Süper Lig'de çıktığı 23 maçta 18 kez ağları havalandırdı.

2
MAREGA'NIN PERFORMANSI

Moussa Marega, bu sezon Porto formasıyla çıktığı 31 maçta 10 gol attı, 5 de asist yaptı.

1
ANA KAYNAK OZAN TUFAN

Transferde yine hareketli bir döneme hazırlanan Fenerbahçe’de para kaynağı Ozan Tufan olacak. Önce Fernandao, Giulianoa ve Josef’ten, sonrasında Elif ve Muriç’ten elde edilen gelirlerle transfer hamleleri yapan sarı lacivertliler bu sefer de Ozan’a güveniyor. Millî yıldıza İngiltere, Franse ve Rusya’dan talipler var. (Türkiye)