Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe'de harcama limiti sonrası 9 ayrılık gelişmesi
12
9 AYRILIK GELİŞMESİ VAR
Süper Lig ekiplerinin harcama limitlerini açıklayan Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe için sapma payı hariç 154 milyon 411 bin TL tutar belirledi. TFF'nin belirlediği harcama limitlerine takılan Fenerbahçe, eldeki yıldızlardan vazgeçmek zorunda kalacak. Fenerbahçe 9 isimle yolları ayırma noktasına geldi. Verilen limitin iki katından fazla maaş bütçesi bulunan sarı-lacivertli ekip için durum hiç de kolay gözükmüyor... (Milliyet)
11
ELİ KOLU BAĞLANDI

Sarı-lacivertliler yeni sezona iddialı bir kadro kurmanın planlarını yaparken açıklanan limitlerle eli kolu bağlandı. Mevcut şartlarda transfer yapması mümkün olmayan yönetimin elinde iki seçenek söz konusu. İlki borç yapılandırmasına gitmek. Bu yol seçilirse ciddi bir rahatlama söz konusu olacak.

10
LİMİTE ÜÇTE BİRİ EKLENİYOR

İkincisi ise oyuncu satışı ile elde edilecek bonservis gelirini limitleri rahatlatmak için kullanmak. Bunun için de yönetimin elindeki en önemli isim Vedat Muriç... Fenerbahçe’nin 20 milyon euro bonservis bedelinden aşağıya futbolcuyu bırakmak istemediği ifade edildi. TFF'nin belirlediği kurallara göre bir futbolcunun satışından elde edilen gelirin yalnızca üçte biri limite eklenebiliyor. Sarı-lacivertliler transfer yapabilmek için eldeki yıldızlarını satmak zorunda. Hal böyle olunca Kanarya'da taşlar yerinden oynayacak. TFF'nin ilan ettiği harcama limiti nedeniyle transferde büyük bir şok yaşayan Fenerbahçe, takımdaki bazı yüksek maaşlı isimleri gönderecek.  Fenerbahçe bu oyunculardan hem bonservis geliri elde etmeyi hem de yüksek ücretlerinden kurtulmayı planlıyor. İşte o isimler..

9
VEDAT MURIQI
8
ZANKA
7
MIHA ZAJC
6
ALPER POTUK
5
MEHMET EKİCİ
4
TOLGAY ARSLAN
3
MICHAEL FREY
2
JAILSON
1
LUIZ GUSTAVO