Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe'yi bekleyen büyük tehlike!

Süper Lig'de sahasında Demir Grup Sivasspor'a 2-1 yenilerek şampiyonluk yarışında ağır darbe alan Fenerbahçe'yi bekleyen büyük tehlike ortaya çıktı. Beşiktaş veya Galatasaray son hafta puan kaybetmezse, Sarı Lacivertlileri yıkacak senaryo ortaya çıkabilir. İşte son dakika haberinin detayları...
9
FENERBAHÇE'Yİ BEKLEYEN AVRUPA TEHDİDİ

Demir Grup Sivasspor’a mağlup olarak ligde üçüncü sıraya gerileyen Fenerbahçe, sezonun son haftası öncesinde büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldı. Sarı-lacivertlilerin içine düştüğü durum ligdeki konumları kadar, Avrupa’daki mevcudiyetleri için de tehdit oluşturdu.

8
KONFERANS LİGİ OLUŞTURULDU

UEFA tarafından gelecek sezondan geçerli olmak üzere Avrupa kupalarında değişikliğe gidildi. Konferans Ligi adında yeni bir lig oluşturuldu ve bu turnuva, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nin ardından kıtanın üç numaralı futbol organizasyonu oldu.

7
TEK TAKIM KATILACAK

Yeni formata göre Süper Lig’de bu sezon şampiyon olan takım ve ligi ikinci bitiren diğer takım Şampiyonlar Ligi’ne gidecek. Türkiye Kupası’nın galibi ise Avrupa Ligi’ne dahil olacak ve bu turnuvaya ulusal ligdeki derecesiyle bilet alan ülkenin tek temsilcisi olacak.

6
SÜPER LİG 3. VE 4. SIRADAKİ TAKIMLAR GİDECEK

Süper Lig’i üçüncü ve dördüncü bitiren iki takım ise UEFA Konferans Ligi’ne dahil olacak. Türkiye Kupası şampiyonu UEFA Avrupa Ligi’ne play-off aşamasından başlayacak. Süper Ligi 4. bitiren takım Konferans Ligi’ne 2. ön eleme ve ligi 3. bitirense Konferans’a 3. ön elemeden dahil olacak.

5
FENERBAHÇE, KONFERANS LİGİ'NE KATILACAK

Fenerbahçe’nin ligi ilk iki sırada bitirmesi için son haftada Galatasaray veya Beşiktaş’tan birinin maçlarını kaybetmesi gerekiyor. Bu gerçekleşmediği takdirde sarı-lacivertliler sezonu üçüncü tamamlayacak ve kendisini UEFA Konferans Ligi 3. ön eleme turunda bulacak.

4
BEŞİKTAŞ'IN KUPAYI KAZANMASINI BEKLEYECEK

Sezonu üçüncü bitirmesine karşın Fenerbahçe’nin, Avrupa’nın iki numaralı kupası olan UEFA Avrupa Ligi’ne katılım hakkı kazanma ihtimali de bulunuyor. Ancak bunun için Fenerbahçe, ezeli rakibi Beşiktaş’ın Türkiye Kupası’nı kazanmasını bekleyecek.

3
BEŞİKTAŞ KAZANIRSA AVRUPA LİGİ'NE KATILACAK

Siyah-beyazlılar kupanın sahibi olduğu ve ligi de ilk iki içinde bitirdiği takdirde, Kartal Devler Ligi’ne katılacağı için, kupada elde ettiği başarı sonunda gelen Avrupa Ligi’ne katılım hakkı, ligde bir sıra kayarak üçüncü takıma geçecek ve Fenerbahçe bu durumda Avrupa Ligi’ne gidebilecek.

2
AVRUPA'DA ÜÇÜNCÜLÜK...

Aksi takdirde ligde şampiyonluk hesapları yaparken bir anda üçüncü sıraya gerileyen Fenerbahçe, sadece Türkiye’de değil; Avrupa’da da ummadığı bir üçüncülükle karşı karşıya kalacak. Bu üçüncülük, kıtanın üç numaralı turnuvasına iştirak etmekten kaynaklanacak.

1
EKONOMİK AÇIDAN OLUMSUZ ETKİLENEBİLİR

Şampiyonlar Ligi’nin uzağında kalırsa önemli bir gelir kaleminden mahrum kalacak Fenerbahçe, üç numaralı kupa olan yeni turnuva Konferans Ligi’ne gittiği takdirde sportif bir gerilemenin yanında ekonomik açıdan ciddi bir katkının da uzağında kalacak. [Milliyet]