Arama Logo

Fenerbahçe ve Trabzonspor'un Sörloth yarışı

Fenerbahçe ve Trabzonspor arasındaki Alexander Sörloth yarışı sürüyor. Türkiye'ye dönmesi halinde oyuncunun transfer önceliğine sahip olan Bordo-Mavililer, Norveçli golcüye 2.6 milyon Euro garanti para önerirken, Sarı-Lacivertliler ise teklifini 3.4 milyon Euro'ya yükseltti.
6
F.BAHÇE VE TRABZON'UN SÖRLOTH YARIŞI

Forvet arayışlarını sürdüren Fenerbahçe, Alexander Sörloth için Trabzonspor'la kıyasıya bir yarış içerisine girdi.

5
FENERBAHÇE TEKLİF YÜKSELTTİ

Türkiye'ye dönmesi halinde oyuncunun transfer önceliğine sahip olan Bordo-Mavililer, 25 yaşındaki Norveçli futbolcuya 2.6 milyon Euro garanti para önerirken Sarı-Lacivertliler tekliflerini 3.4 milyon Euro'ya yükseltti.

4
İKİ KULÜBE DE AÇIK KAPI BIRAKTI

Bundesliga ekibi Leipzig'de 2.9 milyon Euro maaşı olan ancak vergiler çıktığında elinde net 1.5 milyon Euro kalan Sörloth, iki kulübe de açık kapı bırakırken görüşmelerin devam ettiği belirtildi.

3
KESENİN AĞZINI AÇTILAR

Trabzonspor, kiralama bedeli olarak 3 milyon Euro'yu gözden çıkardı. Ayrıca sonraki satışından alacağı yüzde 10'luk payından da vazgeçti.

2
F.BAHÇE'NİN ÖNERİSİ

Fenerbahçe ise Leipzig'e 2.5 milyon Euro kiralama bedeli, zorunlu satınla opsiyonu ve sonraki satıştan yüzde 30 pay önerdi. (Sabah)

1
TÜRKİYE AÇIKLAMASI
Leipzig'i yakından takip eden Alman gazeteci Guido Schafer, TRT Spor'a Alexander Sörloth hakkında açıklamalarda bulundu. Schafer, "Teknik direktör Jesse March, Sörloth'un antrenmanlardaki formunu beğendi ancak kulübün beklentilerini karşılayamayacak bir profilde gördü. Bu gelişme sonrası Leipzig oyuncuyu bonservisiyle vermeye karar verdi. 15 milyon euro gibi bir beklentileri var. Sörloth'un ilk tercihi Avrupa'da kalmak istiyor. Oyuncuyla ilgilenen takımlar var ancak Leipzig şu an sadece Türk temsilcileriyle görüşme halinde" ifadelerini kullandı.