Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe'de yabancı teknik direktörle ilgili 5 gerçek

Fenerbahçe’de teknik direktör için geri sayım sürüyor. Başkan Ali Koç, yabancı teknik adamla yola devam etme kararı aldıktan sonra yoğun bir mesai içine girdi. Sarı-lacivertli kulüpte yabancı teknik direktörle ilgili 5 gerçek ortaya çıktı.
8
BU AY İÇERİSİNDE KARAR VERİLECEK

Fenerbahçe’de yeni teknik direktör için çalışmalar sürerken bir yandan da mevcut kadro üzerinde planlamalar yapılıyor. Sarı-lacivertlilerde başkan Ali Koç bu ay içerisinde teknik direktör kararını verecek.

7
BAZI İSİMLER GİDECEK

Ancak bu teknik direktör kararıyla beraber Fenerbahçe'de mevcut kadroda düşünülmeyen bazı isimlerle yolların ayrılması planlanıyor.

6
ZOR SÜREÇ

Koç kısa süre içinde kararını verecek ve yeni teknik patronu açıklayacak. Ancak yeni yabancı çalıştırıcıyı zor bir görev bekliyor. Bu süreç şöyle özetleniyor:

5
1- TAKIMI TANIMA:

Yeni teknik adam öncelikle takımı tanımaya çalışacak. Kadroda yer alan oyuncuların profili, kapasitesi ve bu isimlerin ne vereceğini anlaması için zamana ihtiyaç duyacak.

4
2- KADRO PLANLAMASI:

Takımda kalacak ve gidecek oyuncularla ilgili olarak karar aşamasına geçilecek. Yeni hoca bu iş tamamlandıktan sonra da istediği oyuncuların listesini yönetime sunacak.

3
3- EKONOMİK SIKINTI:

Ancak burada mali sıkıntı devreye giriyor. Limitler, kurun yükselmesi ve pandemiden dolayı zarar oldukça fazla. Bu nedenle teknik adamın listesinde ilk sıradaki isimler büyük ihtimalle olmayacak. Alternatif isimler gelecek.

2
4- LİGE ALIŞMA:

Bu aşamaları geçtikten sonra da ligi, takımları, teknik adamları ve ülkemizde oynanan futbolu tanımasıyla ilgili süreç devreye girecek. Ligimizde oynanan futbol, Avrupa’dan farklı. Bu nedenle büyük hedeflerle gelen teknik adamlar için ilk yarılar çok sıkıntılı geçiyor. Bu süreci atlatması gerekecek.

1
5- SABIR SÜRECİ:

2013-2014 sezonundan bu yana şampiyonluğa hasret olan Fenerbahçe’de taraftarın beklemeye tahammülü kalmadı. Erol Bulut’un etkisiz futboluna rağmen takımın zirveye yakın olması sebebiyle camia şampiyonluk şansı sürdüğü için sabır göstermişti. Yeni gelen teknik adamın minimum kayıpla ilerlemesi gerekecek. Aksi taktirde üzerindeki baskı artacak. (Milliyet)