Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Fenerbahçe'de transfer çıkmazı

Fenerbahçe’de son 3.5 senede 63 transfer yapıldı, 83 farklı futbolcu sahaya çıktı ve 9 farklı antrenör takımın başında yer aldı. Tüm bu sürece rağmen sarı-lacivertlilerde bir kez daha transfer ihtiyacı saptandı.
15
FENERBAHÇE'DE TRANSFER ÇIKMAZI

Fenerbahçe’de transfer gündemi bir kez daha kendini gösterdi. Sarı-lacivertliler son 3.5 senede 63 farklı transfer yapmasına rağmen bir türlü eksiklerini bitiremedi. Bu transfer döneminde de savunma beklerindeki eksiklik ve forvet hattındaki ihtiyaç su yüzüne çıktı.

14
BAŞ DÖNDÜREN TABLO

Fenerbahçe’de Haziran 2018-Ocak 2022 arası baş döndüren bir tablo ortaya çıktı. 2018-19, 2019-20, 2020-21 ve 2021-22 sezonlarında 63 farklı transfer yapıldı, 83 farklı futbolcu sahaya çıktı ve buna paralel olarka 9 farklı antrenör takımın başında maçlarda yer aldı.

13
KADRO İSTİKRARI KURULAMADI

Ancak sarı-lacivertlilerde bir türlü kadro istikrarı kurulamadı. Hem sürekli bir hoca değişiminin olması hem mevkiilerde doğru hamlelerin yapılmaması hem de eksiklere yönelik ciddi adımların atılmaması süreci bu noktaya getirdi.

12
HER SEZON ORTA SAHADA FAZLALIK

Özellikle her sezon orta sahada bir fazlalık yaşanırken, esas ihtiyacın olduğu forvet, kanat ve savunma beklerinde eksikler oldu. Stoperde de uzun süre aradığını bulamayan ama son olarak Kim Min Jae ve Szalai ikilisiyle rahat eden Fenerbahçe, kalede bile zaman zaman değişimler yaşadı.

11
BAŞ DÖNDÜREN 3.5 SENE

İşte mevkii mevkii Fenerbahçe’nin baş döndüren 3.5 senesi:

10
KALECİ
Harun, Volkan Demirel, Altay, Berke, Oytun, Erten, Ertuğrul
9
SAĞ BEK
Şener, Isla, Murat Sağlam, Gökhan Gönül, Nazım
8
SOL BEK
Hasan Ali, İsmail Köybaşı, Dirar, Caner, Novak
7
STOPER
Neustadter, Skrtel, Reyes, Yiğithan, Cenk, Gürkan, Sadık, Serdar Aziz, Rami, Zanka, Falette, Szalai, Tisserand, Lemos, Caulker, Kim Min Jae
6
ORTA SAHA
Josef de Souza, Giuliano, Eljif Elmas, Mehmet Topal, Jailson, Oğuz Kaan, Tolgay, Emre Belözoğlu, Benzia, Kruse, Ömer Faruk, Arda Güler, Fatih Şanlıtürk, Ozan Tufan, Mehmet Ekici, Alper, Gustavo, Zajc, Tolga Ciğerci, Sosa, Mert Hakan, İrfan Can, Mesut Özil, Pelkas, Crespo, Meyer
5
KANATLAR
Ferdi, Deniz Türüç, Moses, Aatif, Ayew, Barış Alıcı, Valbuena, Muhammed, Garry Rodrigues, Perotti, Sinan Gümüş, Osayi Samuel, Burak Kapacak, Rossi
4
FORVET

Slimani, Frey, Soldado, Muriç, Mevlüt Erdinç, Ademi, Samatta, Thiam, Cisse, Valencia, Berisha, Serdar Dursun.

3
SOL BEK TESADÜFÜ

Fenerbahçe’de bu 3.5 senelik süreçte belli bölgeler hep eksik kaldı. Bu sezon ve 2019-20 sezonunda sol bek eksikliği derinden hissedildi. İki dönemde de sol bek alternatifsiz kaldı. Ersun Yanal, 2019-20 sezonunda sol bekte Nabil Dirar’ı oynatırken, bu sezon da önce Vitor Pereira sonra İsmail Kartal, Ferdi ve Osayi-Samuel gibi isimleri o bölgeye çekti.

2
İDEAL FORVET YOK

3.5 senelik süreçte göze çarpan bir diğer konu forvetteki istikrarsızlık oldu. Slimani, Frey, Soldado, Muriç, Mevlüt Erdinç, Ademi, Samatta, Thiam, Cisse, Valencia, Berisha, Serdar Dursun gibi 12 farklı isim geldi, gitti ancak aranan kan bulunamadı. Bu isimlerin arasından sadece Muriç ve Valencia çift haneli gollere ulaştı.

1
9 FARKLI HOCA

3.5 senelik süreçte takımın başında da sahaya 9 farklı hoca çıktı. Kimi geçici kimi kalıcı bu isimler farklı isimlerle çalıştı. Cocu ile başlayan süreç Erwin Koeman, Ersun Yanal, Zeki Murat Göle, Tahir Karapınar, Erol Bulut, Emre Belözoğlu, Vitor Pereira ve son olarak İsmail Kartal’la devam etti. Zeki Murat Göle iki farklı süreçte geçici olarak takımı maçlara hazırladı ve çıkardı. (Milliyet)