Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe'de Szalai sevinci: "İyi ki almışız"

Macaristan’ın Fransa ile berabere kaldığı maçta tam not alan Szalai bir kez daha Fenerbahçe’nin gurur kaynağı oldu.
7
SZALAI TAM NOT ALDI

Fenerbahçe’de Attila Szalai’nin performansı bir kez daha yüzleri güldürdü. EURO 2020’de Macaristan’ın önceki gün Fransa ile 1-1 berabere kaldığı maçta 90 dakika boyunca başarılı bir görüntü çizen Szalai tam not aldı.

6
"İYİ Kİ ALMIŞIZ"

Sarı-lacivertli kulüpte başkan Ali Koç, 3 yıllık görev süresinde Macar stoperi hep farklı yere koyuyor. Başkanlık döneminde 48 transfer gerçekleştiren Başkan Koç, yönetici arkadaşlarıyla yaptıkları son değerlendirmede de “İyi ki almışız” yorumunda bulundu.

5
ÖRNEK OLARAK GÖSTERİLİYOR

Hatta Ali Koç’un kendi döneminde yaptığı en iyi transferlerden biri olarak genç stoper gösteriliyor. Ocak ayında transfer olan ancak kısa sürede rüştünü ispatlayan 23 yaşındaki defans, her platformda ve konuşmada örnek olarak gösteriliyor.

4
"ATTİLA PROFİLİNDE TRANSFERLERE İHTİYAÇ VAR"

Başkan Ali Koç’un geçtiğimiz akşam Yüksek Divan Kurulu üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda yaptığı sohbette, “Attila Szalai profilinde transferlere ihtiyacımız var. Bizim gibi kulüplerin transfer politikası bu tip oyuncular üzerine olmalı. Aslında sadece Fenerbahçe değil tüm kulüplerimiz benzer isimlere yönelmeli. Hem karakter sahibi hem gelecek vaat eden hem de para kazandırma potansiyeli yüksek bir oyuncu” dediği öğrenildi.

3
EN BÜYÜK POTANSİYEL

Szalai’nin takıma, lige ve İstanbul’a hemen ayak uydurması da bir diğer artısı olarak öne çıkıyor. EURO 2020’de de başarısını sürdüren Szalai, Avrupa’da birçok önemli kulübün radarında duruyor. Macar yıldız, Fenerbahçe’ye bonservis kazandırma potansiyeli olan isimlerin başında geliyor.

2
BENZEMA'YA ADIM ATTIRMADI

EURO 2020’de Macaristan forması giyen Attila Szalai, 2018 Dünya Kupası şampiyonu Fransa ile 1-1 berabere kaldıkları maçta sahanın yıldızlarından biriydi. Fransa’nın formda ve tecrübeli golcüsü Karim Benzema’ya karşı çok iyi bir savunma performansı gösteren Szalai alkışları topladı. Benzema’ya adeta adım attırmayan hem havadan hem de yerden önemli hamleler yapan 23 yaşındaki stoper, başarılı bir performans gösterdi. Macar basınında da en yüksek notlardan biri Szalai’ye verildi. Szalai’nin 3-0 kaybedilen Portekiz maçında da kötü olmadığı da aktarıldı.

1
BAŞKA ÖRNEKLER VAR

Başkan Ali Koç ve yöneticiler, Attila Szalai haricinde başka örnekleri de öne çıkarıyor. Szalai’deki potansiyel gibi Başkan Koç döneminde transfer edilen Dimitris Pelkas, Osayi-Samuel ve Altay Bayındır gibi isimler de maliyet ve performans anlamında dikkat çekiyor. Hem yaş olarak hem de yetenek anlamında bu yıldızların Avrupa’ya önemli bonservislerle transfer olabilecekleri aktarılıyor. (Milliyet)