Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Fenerbahçe'de gizli golcüler ortaya çıktı!

Forvet çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe Yönetimi bu konuda acele etmiyor. Yeni sezonda sarı-lacivertlilerde gol yükü sadece ileri uçtaki oyuncuya yüklenmeyecek. Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus'un gol yolları için kafasında kurguladığı oyun planı belli oldu.
5
İLERİYE BİR TAKVİYE OLACAK

Fenerbahçe’de yeni sezon öncesi golcü transferi konuşulurken, orta sahada hücuma dönük olan isimlerden de büyük katkı bekleniyor. Kadroda Berisha, Serdar Dursun, Valencia ve Samatta gibi isimler olsa da ileriye bir takviye olacak.

4
JESUS, KARARINI VERECEK

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe’nin Avusturya kampı dün başladı. Sarı-lacivertlileri Avusturya’nın Graz kentindeki havaalanında sarı-lacivertli taraftarlar karşıladı. Takım kampın ilk çalışmasını yaparken idmanda Emre Mor da yer aldı. Teknik Direktör Jorge Jesus hücum hattı ile ilgili son kararını burada verecek. Orta saha ve defansı kafasında netleştiren Portekizli çalıştırıcı ileri uçtaki isimleri kamp süresince oturtacak.

3
ÖNCELİK GOLCÜ TRANSFERİ DEĞİL

Ancak Teknik Direktör Jesus başta olmak üzere yönetimin de önceliği golcü transferi değil. Bunun temel sebebi kadroda çok sayıda forvet olmasının yanı sıra öncelik forvet arkasını ve oyunu güçlendirmek. Bu çerçevede kadroda İrfan Can Kahveci, Rossi, Zajc, Pelkas, Crespo, Mert Hakan Yandaş, Ferdi Kadıoğlu gibi isimler olmasına rağmen Bruma, Lincoln ve Emre Mor transfer edildi.

2
OFANSİF OYUNCU SAYISI ARTTI

Bu hamlelerin öncelikli nedeni Portekizli teknik adamın istediği ofansif kadroyu oluşturmak. Sürekli gol aramak için forvet dışında onun arkasındaki isimleri bu profilde seçmek gerekiyor. Yapılan transferlerle oluşturulan orta saha ve kanatlarda ofansif oyuncu sayısı arttı.

1
GİZLİ GOLCÜLER

Özellikle rakip savunmalar forvetleri durdurmaya çalışırken geriden gelecek bu isimler gizli golcü olacak. Böylece gol yükü sadece ileri uçtaki oyuncular da olmayacak. Skor gücü takımdaki mevcut kanat ve orta saha oyuncuları arasında paylaşılacak. Yönetim bu nedenle golcü transferi için çalışmalarını sürdürse de kurulan bu yapı sayesinde acele etmiyor. Mevcut isimlerden daha iyisinin alınması hedefleniyor. (Milliyet)