Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe Beko - Anadolu Efes: 5 Faktör
6
FENERBAHÇE BEKO - ANADOLU EFES: 5 FAKTÖR
Anadolu Efes'in Fenerbahçe Beko'yu 106-74 mağlup ettiği THY EuroLeague'deki Türk derbisinden öne çıkan ve dikkat çeken 5 faktörü sıralıyoruz. [Haber-Yorum: Hakan Celep]
5
VASILIJE MICIC'İN PERFORMANSI
Shane Larkin'in çok da öne çıkmadığı bir maçta Vasilije Micic, zorlu bir deplasmanda takımına müthiş bir liderlik yaptı. Micic, 37 sayıyla kariyer rekoru kırmasının yanında belli bir noktadan sonra üstünde baskı olmasına rağmen iyi oyununu sürdürdü. Baskının sadece Micic'e yönelmesi Anadolu Efes'in diğer oyuncularının da daha rahat oynamasını sağladı. Sırp yıldızın kariyer gecesinde 6'da üçlük, 11'de 11 serbest atış, 6'da 4 ikilik ile oynaması da tek kelimeyle inanılmazdı.
4
SADECE DE COLO & VESELY
Fenerbahçe Beko, 10 maçlık galibiyet serisinde Vesely ve De Colo'nun yanına Guduric'i istikrarlı biçimde eklemiş ve ayrıca zaman zaman Pierre, Brown, Eddie'den de önemli destekler almıştı. Bugün Fenerbahçe'de De Colo 24, Vesely 18 sayıyla oynadı ama bu ikiliden sonra en çok skor bulan isim 8 sayıyla O'Quinn oldu. O'Quinn'in sayıları da maçın artık bittiği son bölümde geldi. Guduric'in 4, Lorenzo Brown'ın 5, Pierre'in 4, Eddie'nin 3 sayıda kaldığını belirtmek gerekiyor.
3
ANADOLU EFES SAVUNMASI
Anadolu Efes avunması, uzun süredir tepe seviyede. Barcelona deplasmanında, Olympiakos maçının son 30 dakikasında bunu gördük. Fenerbahçe Beko'ya karşı da üst seviyede bir savunmayla başladılar. Bazı anlar dışında Anadolu Efes savunması hem en üst noktadaydı ve Fenerbahçe'nin iyi hücum etmesine engel oldu.
2
YÜKSEK ÜÇLÜK YÜZDESİ
Anadolu Efes, 25'te 14 üçlük isabeti sağladı. Olağanüstü bir oran yakalayan Anadolu Efes, özellikle maçın koptuğu üçüncü çeyrekte 8'de 7 ile oynadı. 2-3 pozisyonda el üstü üçlükler olsa da bir çoğu setler üstünden ve organizasyonlar sonrası geldi.
1
ANADOLU EFES'İN ŞİFRESİ: 2.6
Anadolu Efes'in üçlük isabetlerinin yüksek olmasında, 106 sayı bulmasında dikkat çeken bir nokta var. 26 asiste karşılık yalnız 10 top kaybı yaptı Anadolu Efes. 2 asiste karşılık 1 top kaybı, basketbolda ideal bir orandı. 3'e 1 ise olağanüstü bir durumu gösterir. Anadolu Efes, hızlı oynamasına ve çok pas yapmasına karşılık 2.6 gibi bir oran yakaladı. Gecenin göz önünde olmayan ama dikkat çeken bir noktasıydı. Diğer yandan 36 basketin 26'sının da asist üstünden gelmesi, bireysel değil kollektif bir oyunun da göstergesi