Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe ayrılığı açıkladı!
12
FENERBAHÇE AYRILIĞI AÇIKLADI
Fenerbahçe Beko, ayrılık kararını resmi siteden resmen açıkladı.
11
DATOME RESMEN AYRILDI
İşte Fenerbahçe'den yapılan resmi açıklama: "2015-16 sezonundan bu yana formamızı giyen ve bu süreçte elde ettiğimiz tarihi başarıların en önemli mimarlarından biri olan Gigi Datome, mevcut sözleşmesini Kulübümüz ile anlaşarak sonlandırmış ve kariyerine farklı bir takımda devam etme kararı almıştır. Gigi Datome’nin Fenerbahçe formasını terlettiği süre boyunca takımımıza katkıları, yalnızca attığı sayılar ya da yaptığı istatistiklerle sınırlı kalmamıştır. Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın asla pes etmeyen karakterinin en önemli temsilcilerinden biri olan Gigi, soyunma odamızda yaratılan ve parkeye de yansıyan ekip ruhunun kilit isimlerinden biri olmuştur. Takımımıza basketbol oyununun her anında ve alanında üstün katkıları olan Datome, saha dışında sergilediği örnek sporcu duruşuyla da bizleri her daim gururlandırmış, ülkemize olan bağlılığı ve sevgisiyle de hepimizin takdirini kazanmıştır. Fenerbahçe basketbolunun unutulmazları arasındaki yerini çoktan almış olan Gigi Datome’ye, Kulübümüze yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eder, kariyerinin geride kalan bölümünde kendisine sonsuz başarılar dileriz."
10
KOSTAS SLOUKAS

Kostas Sloukas, Olympiakos ve Barcelona'nın gözde isimlerinden bir tanesi. Özellikle, Olympiakos tarafı Sloukas'a adeta yakın markaj uyguladı. Obradovic döneminde Barça'nın daha yüksek teklifine rağmen Fenerbahçe'de kalmayı seçen Yunan yıldız ile de ayrılık kararı gelebilir.

9
NIKOLA KALINIC

Fenerbahçe'nin Sırp oyuncusu için de Kızılyıldız iddiaları gündeme geldi. Ancak, Kalinic için Datome ve Sloukas kadar güçlü iddialar ve açıklamalar olmadı.

8
NANDO DE COLO

33 yaşındaki Fransız yıldız, takımın en çok kazananlarından bir tanesi. Eski takımı Valencia, EuroLeague'deki Fransız ekibi Asvel ve Teodosicli Virtus Bologna, Nando De Colo için adı geçen takımlar...

7
DERRICK WILLIAMS

Derrick Williams'ın sözleşmesi sona erdi. EuroLeague'in en yüksek bütçeli takımlarından biri olan Khimki Moskova ile adı anıldı.

6
MALCOLM THOMAS

Pivotların sakatlığı nedeniyle sezon ortasında transfer edilen Malcolm Thomas'ın sözleşmesi sona erdi. Yenilenmesi ve takımda tutulması beklenmiyor.

5
JAMES NUNNALLY

Sezon ortasında transfer edilen 30 yaşındaki Amerikalı şutörün de sözleşmesi sona erdi. Yeni yapılanmada olması beklenmiyor.

4
LEO WESTERMANN

Leo Westermann, EuroLeague seviyesindeki her takımın rotasyonunda isteyeceği türden bir oyun kurucu. Fenerbahçe ile 1 sezonluk daha sözleşmesi var. Fenerbahçe yolları ayırmak isterse Westermann yine bir EuroLeague takımı bulacaktır. Ancak, yeni gelecek koç da Westermann'ı tutmak isteyebilir. Fransız oyuncu için karar, muhtemelen yeni koç ile birlikte verilecektir.

3
JAN VESELY

Çek oyuncunun 2 yıllık ve büyük bir sözleşmesi bulunuyor. Takımın en çok kazananlarından biri olan Çek oyuncu, EuroLeague'in en iyi pivotlarından bir tanesi. Ancak, her kim gelirse gelsin Vesely'i kadroda tutmak isteyecektir. Burada kritik olan Fenerbahçe'nin Vesely'den indirim isteyip istemediği ve Çek oyuncunun buna yaklaşımı olacak.

2
JOFFREY LAUVERGNE

Fransız pivot, büyük umutlarla geldi ancak beklentileri karşılayamadı. Sözleşmesi bu sezon sonu itibariyle bitti. Fenerbahçe, muhtemelen 28 yaşındaki pivot ile yola devam etmeyecektir.

1
TÜRK OYUNCULAR

Ali Muhammed ile birlikte Fenerbahçe'nin kadrosunda süre bulan Ahmet Düverioğlu, Tarık Biberovic, Melih Mahmutoğlu, Berkay Candan, Efe Ergi Tırpancı ve Egehan Arna bulunuyor. Ali Muhammed'in sözleşmesi 1 sezon daha devam ediyor. 1983 doğumlu oyuncu muhtemelen, Fenerbahçe'deki son sezonunun ardından basketbola da nokta koyacaktır.