Sporx Extra Arama Logo

Fatih Altaylı'dan Galatasaray değerlendirmeleri

Fatih Altaylı, Bloomberg HT'de Emin Çağlar'ın moderatörlüğündeki Spor Saati programında gündem değerlendirmesinde bulundu.
11
FATİH ALTAYLI'DAN DEĞERLENDİRMELER

Fatih Altaylı, Bloomberg HT'de Emin Çağlar'ın moderatörlüğündeki Spor Saati programında gündem değerlendirmesinde bulundu.

10
GALATASARAY İÇİN NEGATİF HAVA

Galatasaray'ın istediği düdüklerin çalınması değil, pozisyonun gerektirdiği düdüklerin çalınması önemli. Ali Palabıyık atandığında Galatasaray açısından negatif bir hava vardı, bu beklenti de bir ölçüde karşılandı. Kritik bir maçtı.

9
TRABZONSPOR, ŞAMPİYONLAR LİGİ

Galatasaray kazansaydı yine şampiyonluk potasına girecekti, ikinciliği zorlama ihtimali olacaktı. Üçüncü olmayı da büyük ölçüde garantileyecekti. Görünen o ki Trabzonspor, Şampiyonlar Ligi'ne gidemeyecek gibi duruyor FFP'den ötürü.

8
SİYASİ VE SPORTİF ZORLAMALARI

Hafta sonu Trabzonspor berabere kalınca ben dedim ki 'Galatasaray maçını da en iyi ihtimalle berabere bitirirler' Çünkü Trabzonspor'un hem siyasi hem sportif zorlamaları, TFF'de bir karşılık buluyor. İki tane siyasi gücü olan Başakşehir-Trabzonspor, itişiyor.

7
GALATASARAY'IN ÖNÜNÜ KESTİ

Bu Federasyon'un zaten dik durmasına imkan yok ama bu maçın berabere bitmesi kafamda büyük ölçüde netleşmişti. Ama bir yandan da Galatasaray'ın eksik kadrosunun, Başakşehir'in de Galatasaray'dan daha iyi oynaması var. Yani bu maçın berabere bitmesi Başakşehir'e hareket olacaktı ama Galatasaray'ın önünü kesti hakem"

6
AYDAN BİLE GÖRÜLÜR

Galatasaray'ın 6-7 oyuncusu yoktu, en önemli futbolcusu Muslera yoktu. Okan da Muslera'nın yedeği olacak kalibrede değilmiş gibi. Galatasaray çok kötü başladı. Herkes Seri'yi yere göğe koyamıyor ama çok önemli 2-3 yerde yanlış paslarla golleri engelledi.

5
SAHTEKAR 10 NUMARA

Maç döndü dolaştı, bir penaltı pozisyonunda kitlendi. Dünyanın neresinde olursa olsun Galatasaray'ın sahtekar 10 numarasına yapılmış bir penaltı var. Kabak gibi önünde. Bunu Ay'dan bile görürsün! Hakem göz göre göre vermedi. Hadi o vermedi de VAR ne yaptı? Çağırmadı vahamet burada! VAR çağırmadı! Buna çağırmıyorsan neye çağıracaksın? Hakemi çağır, 'Gördüm, faul değil' desin. Buz gibi penaltı... Peki bu değilse ne penaltı?

4
HAKEMLER TALİMATLARA UYUYOR

MHK Başkanı Zekeriya Alp, 'Hakemlerimiz formda' diyor dalga geçer gibi. Belki de gerçekten formdalar, verilen talimatları yerine getiriyorlar! Futbol kuralları gereği gördüğünü çalmakla alakalı bir formsa öyle bir durum yok.

3
LİGİ KURGULAMA ÇABASI VAR

Visca'nın ikinci sarı kartı da kart değil bence. İki futbolcu ortada, kasıt yok. Haftaya Antalya'ya gidecekler, üç eksikleri var. Sanki bir ligi kurgulama çabası var gibi... Eylülde de dedim bunu. Başakşehir'le Trabzonspor'un birbirlerine karşı siyasi güç kullanmaya başlayacaklarını söylemiştim"

2
HAKEMİ ORTADAN KALDIRIN

"VAR dünyanın kimi yerinde çok iyi kimi yerinde çok kötü kullanılıyor. Bu VAR denilen mesele, futbolun güzelliğini, basitliğini, anlık olayını ortadan kaldıran bir unsur. VAR yapıyorsanız, sahadaki hakemin otoritesini kaldırın. Tribünde hakemler komitesi olsun, izleyerek oradan karar versinler!

1
TERİM VAR İÇİN TUTARSIZ

"Evet zaman zaman işe yarar gibi görünmekle beraber totalinde futbolu bozdu. Muslera'nın sakatlanmasına neden olan pozisyon gibi bir sürü saçmalık var! Fatih Terim'in de bu konuda tutarlılığı olması lazım. VAR'în işine geldiğinde VAR'cı, işine gelmediğinde karşısında olmamak lazım. Duruşun olsun. Ben başından beri VAR'a karşı olduğumu söylüyorum. Hakemlerin, Galatasaray'a karşı sertliğe müsamaha gösterdiğine dair bir şey söylüyorsa onu bilemem. Saha kenarından daha iyi görüyordur."