Sporx Extra Arama Logo

Fatih Altaylı gündemi değerlendirdi
18

FATİH ALTAYLI GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ..

Fatih Altaylı, Habertürk TV'de Emin Çağlar'ın moderatörlüğünde yayınlanan Spor Saati'nde spor gündemini değerlendirdi. İşte Fatih Altaylı'nın üç büyüklerle ilgili açıklamaları...

17

"HER YÖNETİM, TERİM İLE ÇALIŞMAK..."

Soru: " Galatasaray başkanı olsanız Fatih Terim'le çalışır mısınız?"
"Özellikle eski başkanlara bakıldığında çok şerefli bir görev olduğunu görüyoruz ancak ne böyle bir arzum, niyetim var. Ben Galatasaray'da sadece çok ihtiyaç olduğu söylendiğinde görev almış birisiyim. Galatasaray'da her yönetim, Fatih Terim'le çalışmak ister, bu yönde bir soru işaretim yok. Sadece Fatih Terim'le çalışacak yönetimlerin, Terim'in ağırlığını taşıyabilecek yönetim olması gerekir. Terim, Galatasaray'da neyin ne olması gerektiğini, Galatasaray adabını, örfünü çok iyi bilen birisidir. Basın toplantısında da çok makul açıklamalar silsilesi yaptı."

16

"YÖNETİM ZAYIF OLDUĞUNDA TERİM..."

"Ben başkan ya da yönetim kurulunda olsam elbette Fatih Terim'le çalışırım. Ancak Terim'le çalışacak yönetimin, Galatasaray'ı Fatih Terim kadar biliyor olması lazım ki orada bir denge sağlanabilsin. Yönetim zaafiyeti varsa Fatih Terim, o zaafiyeti doldurma gayretine girer, bu da kulüpte dengesizliğe yol açar. Buradaki mesele, Fatih Terim'in kişiliğine değil, yönetimin kişiliğine. Yönetim zayıf olduğunda Fatih Terim fazla şeyi kapsamaya başlıyor ve bunun da Galatasaray anlayışı olduğunu düşünmüyorum"