Sporx Extra Arama Logo

Fatih Altaylı: "Başkan Fatih Terim olsun"

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Galatasaray gündemine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.
10
FATİH ALTAYLI'DAN GALATASARAY SÖZLERİ
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Emin Çağlar'ın moderatörlüğünde Bloomberg HT'de yayınlanan Spor Saati programında açıklamalar yaptı.
9
SELÇUK İNAN GEÇ BİLE KALDI
"Selçuk İnan belki de geç bile kaldı. Selçuk İnan çok sevdiğim bir Galatasaraylı gençtir. İnsanlık açısından, hal tavır açısından düzgün, olgun bir karakterdir. Galatasaray'da kalmasından memnunum. Kalışı, Ümit Davala ve Hasan Şaş gibi olmaz. Kastım şu, teknik direktöre gereken yerlerde uyarıları yapacak noktada bir olgunlukla bir yardımcılık yapacak. Aksi takdirde suç ortağı ve ayakçı oluyorsun. Selçuk her açıdan iyi bir karakterdir. Yaşamı, oturduğu yer falan. O yüzden onlar gibi davranmaz. Fatih Terim'in konuşması da enteresan. Çok sevdiğim bir takdim edilme biçilişi değil"
8
G.SARAY'DA HERKES SEÇİM İSTİYOR

"Galatasaray'da bütün yönetim kurulu seçim istiyor ancak başkan asla ve asla seçime gitmiyor. Şu anda başkanla yönetim kurulu üyeleri arasında fikir ayrılığı var. Konuştuğum birçok kişi başkanın yanlış yaptığını, bir an önce seçime gitmeyi istiyor. 'Senin sağlık durumuna elbette ki saygı duyuyoruz, elimizden geleni yapıyoruz ancak sağlık durumun başkanlığı sürdürmeye uygun değil. Gelecekte de bir kez daha aday olmayacağın hemen hemen kesin gibi. O zaman bir an önce seçime gidip Galatasaray'ı neden kaotik ortamdan kurtarmıyorsun' diyorlar."

7
BAŞKAN SEÇİM İSTEMİYOR
"Ancak başkan son derece hassas ve hatta alıngan bir tavır içerisinde. Bu arada diğer yönetim kurulu üyelerinin de üstüne düşen görevi başkanın yokluğunda yapmalarını da engelleyici bir tavır içinde olduğunu da yine yönetim kurulundaki bazı arkadaşlardan öğrendim. 'Sen ona karışma', 'Sen niye bu kadar şey yapıyorsun' gibi çıkışları oluyormuş. 'Başkan biz senin için çalışıyoruz' demiş birisi sonunda."
6
SEÇİM İÇİN HERKES ÇALIŞIYOR
"Başkanın haleti ruhiyesi anladığım kadarıyla kendisini iyi hissetmesine engel olacak noktada. Galatasaray bir seçim istiyor, herkes de harıl harıl seçim içine girme çabasında. Muhtemeldir ki başkan seçim yapmayacak. Ben de yönetim kurulundaki arkadaşlara şunu tavsiye ediyorum, istifa ederlerse mecburen seçime gidilir. Bugünden daha uygun bir gün yoktur. Başkanı yarı yolda bırakıyor gibi görünmek istemiyorlar. Galatasaray muhtemelen Mustafa Cengiz'in inadı yüzünden bir sezon daha kaybedecek"
5
SERDAR GÜZELAYDIN
"Mektepli oyun var' diye dolanan Mektepli olmayan Serdar Güzelaydın.. Ortalıkta geziyor. Mektepli bir takım gençlerin oyunu sağa sola pazarlamaya çalıştığını duyuyoruz. Hangi hakla hangi niyetle? Galatasaray bunu nasıl kabul eder bilmiyoruz. Serdar Güzelaydın Galatasaray'da ne Mekteplileri ne mektepsizleri temsil eder. Yıllarca Beşiktaş'ın başkanının yanında dolaşmış bir isim olarak Galatasaray'daki varlığı çok garip."
4
FATİH TERİM BAŞKAN OLSUN

"Fatih Terim madem öyle başkan olsun dediğim lafta ısrarcıyım. Fatih hoca da bir ortak dostumuza diyor ki 'Fatih Altaylı ikinci başkan olsun kabul ediyorum' Ben de 'O olsun ben de kabul ederim' dedim. İkimiz de olmayacak duaya amin diyoruz."

3
FATİH TERİM HERKESTEN İYİ ADAY
"Şaka bir yana Fatih Terim, mevcut adaylardan daha eksik değildir. Galatasaray adabını, terbiyesini, iç düzenini işleyişini, içinde bulununa ekonomik ve sportif durumdan tahmin ediyorum ki hepimizden daha update, güncel bilgilere sahiptir. Ama tabii bir profesyonel olmak başka, başkan olmak başka bir şeydir. İkisi birbirinden geceyle gündüz kadar başka bir şeydir"
2
"GALATASARAY'DA YÖNETİM SORUNU VAR"
"Galatasaray'da bu yönetim zaafiyeti sürerse Galatasaray şampiyon olamaz. Yönetimle teknik ekip arasındaki iletişimsizlik sürerse yine olamaz. Elindeki kadronun büyük bölümü kiralıklardan oluştuğu için doğru düzgün bir yapıyı kuramazsa yine şampiyon olamaz. Galatasaray'ın işi hiç kolay değil. Kim başkan olursa bir yandan yapılmış anlaşmadan dolayı ödenmesi gereken borçlar diğer yandan bireysel olarak para enjekte etmenin imkansızlaştığı pozisyon..."
1
GALATASARAY'DA HASAR BÜYÜK
"Onyekuru gitmiş, sorunlu bir Belhanda sorunlu bir Feghouli var. Hücum hattında ne olacağına dair belirsizliğini koruyan saatli bomba bir Diagne var. Ne yapacağını kararlaştıramadığın maliyetli bir Falcao var. Bek sorunlarırn sürüyor. Yeterince kaliteli yerli oyuncu bulabilecek misin? Ki elde var ama hazır olmayabilirler. Bugün bir numaralı sorunlu takım Fenerbahçe ise iki numaralı takım Galatasaray'dır.”