Sporx Extra Arama Logo

Erman Toroğlu'ndan gündem değerlendirmesi!
12

TOROĞLU'NDAN FLAŞ SÖZLER...

Spor yorumcusu Erman Toroğlu, A Spor'da gündemi değerlendirdi.
11

"İLK YARI DUT SİLKELEME OLDU"

İlk yarı boyunca Alanya-Fenerbahçe maçı dut silkeleme maçı oldu. Alanya ağacı silkeledi ama düşeremedi.
10

"%80'İ BU FORMAYI GİYEMEZ"

Oynamayan oyuncu beni ilgilendirmez. Ceza almayacaksın. Bana sahaya çıkan 11 lazım. Sakatlanmasaydı veya ceza almasaydı, ben ona bakarım. Fenerbahçe’deki oyuncuların %80’i şu an Fenerbahçe forması giyecek liyakatte değiller. Bu oyuncularla böyle olmaz.
9

"BAŞAKŞEHİR'DE BİR ŞEYLER OLUYOR"

Başakşehir şampiyon olur diyordum ama 6-7 haftadır izlediğim Başakşehir o Başakşehir değil. Bence orada içeride bir şeyler oluyor. Bunu Abdullah Avcı bilir. Bir şey oldu takıma bu takım o takım değil. Böyle giderse şampiyon olamazlar. O havadan uzaklaşmış durumdalar. Ya takımla ilgili ya da idariyle alakalı bir sıkıntı. Başakşehir sıkıntılı oynuyor doğum sancısı gibi.
8

"ARDA'YLA FALAN OLACAK İŞ DEĞİL"

Galatasaray’ın elindeki silahlar Başakşehir’de yok. Galatasaray’daki hücum silahları daha çok. Seyirci avantajı var. Bunlar Başakşehir’de yok. Başakşehir’in şu dönemde işi bitirmesi gerekirdi. Bunu yapamazsa Galatasaray ve Beşiktaş öte yandan yaklaşırsa seni parçalarlar. Başakşehir’in şu anda 7-8 puan önde olması gerekirdi. Bunlar böyle Arda’yla falan olacak iş değil.
7

"TARAFTAR GETİRDİ AMA BELLİ OLMAZ"

Fenerbahçe seneye şampiyon olayları oluyor ama böyle oynadıkça, takımın beyni değişmez böyle olmaz. Seneye Allah kerim. Belki seneye sen de olmazsın. Taraftar seni getirdi ama belli olmaz hiç.
6

"SIKACAK DİŞ KALMADI"

Fenerbahçe taraftarında sıkacak diş kalmadı. Perişan oldu. Ben uzun senelerdir Fenerbahçe’yi bu kadar aciz halde görmedim. Alanyaspor Fenerbahçe’yi dut ağacı silkeler gibi silkeledi. 7-8 olacak maç 1-0 oldu. Maçı anlatacak en güzel cümle bu.
5

"BUNLAR ARTIK OLMUŞLAR"

Mustafa Denizli, Fatih Terim, Şenol Güneş… Senelerce döndük. Sıkıştığımızda Lucescu geldi. Sezon başı tuhaf bir lig izleyeceğiz demiştim. Bülent Korkmaz, Okan Buruk, Erol Bulut bu sene kendilerini ispat etti. Bunlar artık olmuşlar. Sergen Yalçın bana yıllar önce büyük takımlarda çalışmak istediğini, altlarda fazla kalmak istemediğini söylemişti. Engellenmezse o yolda da ilerliyor.
4

"BAŞAKŞEHİR BÖYLE GİDERSE..."

Başakşehir ile ilgili düşüncelerim değişti. Böyle devam ederse şampiyon olamaz. Takımdaki o heves ve hırs gözükmüyor. Bu Arda ile, kıvırmayla, top oynamadan olmaz. Galatasaray da iyi oynamıyor ama 7-8 oyuncunun 4 tanesi iyi oynadığı zaman maçı çevirebiliyorlar. Başakşehir’de o yok.
3

"BU ALANYA HERKESİ YENER"

Bu Alanyaspor herkesi yener. Fenerbahçe’de takıldığım olay Jailson. Neden oynatılmıyor, ne sebebi var? Bu Tolgay ile Jailson’u karşılaştırdığımız zaman çok şey değişir. Tolgay’ın oyuna ağırlığını koymadığını düşünün. Skora katkısı hiç yok. Birine öz evlat, diğerine üvey evlat muamelesi yapıyorsun.
2

"BAŞ SORUMLU COMOLLI"

Baş sorumlu Comolli. Comolli Comolli olsa, Fenerbahçe bu halde olmazdı. Kiralıklar var, gidecek oyuncular da var. Gidecek oyuncular acaba ‘Bizi zaten gönderecekler’ mi diyorlar? Buradaki havada bir haltlar var.

1

"G.SARAY'DA BİR GRUP VAR"

Galatasaray'da bir grup var içeride. Yıllardır aynı. ‘Ufak olsun bizim olsun’ diyen bir grup. Kesip atamıyorsun bu kanseri. Bir başkan geliyor yolluyor, öbür başkan gelip tekrar işe alıyor. Giden gelen isimler değişmiyor Galatasaray’da. Bu takıma da yansır. Fatih Terim antrenmanda 20 dakika durup içeri giriyormuş.