Sporx Extra Arama Logo

Erman Toroğlu: "Sergen Yalçın, Erol Bulut gibi olurdu"
10
ERMAN TOROĞLU'NUN SÖZLERİ

Erman Toroğlu, Beşiktaş'ın Gaziantep'i 2-1 yenerek lider olduğu mücadeleyi A Spor ekranlarında yorumladı. İşte Toroğlu'nun sözleri...

9
"LARIN'İN BASMADIĞI YER KALMADI"
Beşiktaş'ta yük herkese eşit biniyordu, bugün bazıları idare etti, bazıları çok koştu. Aboubakar 2 gol attı ama Larin'in basmadığı yer kalmadı. Kendi sahası içi, rakip saha içi, inanılmaz.
8
"DİREKTEN DÖNMESE GÖRÜRDÜM"
2-0, gidiyorsun, at sola bitti maç, gelen adam delirdi. Gelen adam da, kusura bakmayın ama aptal ve hayvan değil. İnanılmaz enerjiyle oraya geliyor, Larin bugün çok koştu. Adam direkten dönmese ne olacağını görürdüm ben.
7
"YAKALADIĞINDA ACIMAZLAR"
Futbol öyle bir oyun ki düdük çalana kadar her şey değişir. 3-4 atacaksın yakaladığında, sana acımazlar.
6
"TOPU ELİNDEN KAÇIRIYOR"
Beşiktaş kalecisine, rakip takım hücumcuları biraz dikkat ederse, ayak burnu ile gol atarlar, bu gördüğüm 5-6 oldu, elinden top kaçırdı. Biz Galatasaray'ı şampiyonluk maçında İstanbul'da yendik o alışkanlığı yüzünden.
5
"YILLARDIR 3 BÜYÜK OLUYOR"
Yıllardır bu işin içindeyim, 3 büyük takım yıllardır hakemlerden ağladı ama hep bunlar şampiyon oluyor. Bu ne tesadüf? 1 defa Bursa oldu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım enteresan bir laf etti. Fenerbahçe olmadı diye seviniyorsunuz ey Galatasaray ve Beşiktaşlılar, biz birbirimize dayanalım yoksa bunlar alışırsa yanarız dedi.
4
"HERKES İÇİN KONUŞUYORDU"
Sergen Yalçın'ın futbolculuk hayatı var, teknik adamlığa başladı. İnsanları yaptığı işle sahada ve saha dışında tanıyorsun. Sergen Yalçın ile birlikte program yaptık. Çok teknik adam, yorumcu bir yere geliyor, bir yerde tıkanıyor. Veya yazarlar... Sergen'de ve birkaç kişide onu hiç görmedik. Teknik adamlık yapacağına rağmen isim vererek falan çok güzel tenkit yapıyordu. Futbolculara, yöneticilere söylüyordu, onun için de hoşuma gitti.
3
"YOKSA EROL BULUT GİBİ OLURSUN"
Sergen futbolcuyken, ben yorumcuyken kapıştık. Ali Şen devreye girdi hatta, çok büyük olay oldu, maça gidince falan Sergen yüzünden küfür yiyordum. Sergen iyi, zarar gelmez ama kötü ısırır, senin yanına bırakmaz. Yanına çağırıp Aboubakar ile konuşmuş. Yapmazsan, Erol Bulut gibi olursun. Mezarlıklar vazgeçilmezlerle dolu, hepsi ölmüşler. Ben teknik adamsam, oyuncu haddini bilecek. Öyle eller kollar falan yok. Tribünlere falan oynarsan, adamın parmağını kırarlar. Bu işi yapıyorsan oynamaya mecbursun, sen teknik adama gebesin. Futbolcunun elinde oyuncak olursan seni maymun yaparlar.
2
"TOPÇUYA GEBE KALMAYACAKSIN"
Gazeteciyi dövecek futbolcu, Fatih Terim de o adamları otobüse bindirmeyecek. Onları otobüse bindirdi, kendisi kayığa bindi, gitti. Topçuya gebe kalmayacaksın. Topçuya gebe kalırsan, sakat işlere girersen, topçu onları bilirse senin suratına bakar ve hadi devam et der. Bunu kim nereye çekerse çeksin.
1
"HAKEMLERİ TOPLAYACAKLAR"
Pazartesi günü hakemleri toplayacaklar. Uilenberg de gelecek, ortada yangın var. 3 gün falan toplanacaklar. İpi kesilecek olanlar var, rahatsızlıklar var. Geçmişi bilirsek, geleceği daha iyi biliriz.