Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Enner Valencia ile ilgili bilinmeyen gerçek!

Fenerbahçe'nin golcü futbolcusu Enner Valencia'nın, Dünya Kupası'nda 2 gol atarken bir golü de sayılmadı. Tecrübeli futbolcu gösterdiği performansla ilk maçtan altın ayakkabıya aday olarak gösterildi. Bu durum Valencia'nın futbola başlama hikayesiyle ilgili bilinmeyen bir gerçeği de gün yüzüne çıkardı.
8
VALENCIA HAKKINDA BİLİNMEYEN GERÇEK

Fenerbahçeli Enner Valencia'nın futbola başlama hikayesiyle ilgili bilinmeyen bir gerçek gün yüzüne çıktı.

7
AÇILIŞ MAÇINDA 2 GOL

Süper Lig 'de Fenerbahçe formasıyla bu sezon 13 gol atarak gol krallığında ilk sırada yer alan Enner Valencia, Katar'da düzenlenen Dünya Kupası'nda daha ilk maçtan adından söz ettirmeye başladı. Tecrübeli futbolcu, Katar ile oynanan açılış maçında 2 gole birden imza atarken, bir golü ofsayt nedeniyle sayılmadı.

6
KARİYER REKORU KIRDI

Dünya basınında büyük bir yer bulan 33 yaşındaki futbolcu, bu sezon tüm kulvarlarda oynadığı 23 maçta 17 gol atıp kariyer rekoru kırmayı da başardı.

5
"ALTIN AYAKKABIYI ALIR"

Enner Valencia'nın ilk maçtan gösterdiği performans ve attığı goller şimdiden tecrübeli futbolcu için "Altın Ayakkabı'yı alır" yorumlarını ortaya atarken, futbol kariyerine başlangıcıyla ilgili hiç kimsenin bilmediği ve bu turnuva sonrasında gün yüzüne çıkan bir hikayesi gözler önüne serildi.

4
SÜT SATARAK KRAMPON ALDI

Sabah'ta yer alan haberde Valencia'nın ilk kramponunu, sağdığı sütleri satarak biriktirdiği parayla aldığı ifade edildi. Bir sakatlık yaşamazsa Dünya Kupası'nda altın ayakkabı için en güçlü adaylardan biri olması, inandığında başarmanın da en büyük örneğini oluşturuyor.

3
BAŞARININ KEYFİNİ SÜRÜYOR

Futbolcu olmak için 15 yaşında ailesinden ayrılan, Fenerbahçe'ye imza atmadan önce kız kardeşinin fidye için kaçırılması ile şok yaşayan oyuncu, 33 yaşından sonra hem kulübü hem de milli takımda başarının keyfini sürüyor.

2
DÜNYA ONU KONUŞUYOR

Açılış maçında adeta şov yapan Valencia'nın performansı dünya basınında da geniş yer buldu. Herkesin övgü dolu sözler sarf ettiği tecrübeli isim için "Ekvador'un Süpermen'i" ifadeleri de kullanıldı.

1
VALENCIA İÇİN ATILAN BAŞLIKLAR

İşte dünya basınından Enner Valencia için atılan başlıklar:

L'EQUIPE (Fransa): Valencialı Ekvador, kolayca kazandı!

LA NACİON (Arjantin): Valencia, Katar'ın açılış partisini mahvetti.

HERALDO (Arjantin): Ekvadorlu Valencia, futbol dersi verdi.

AS (İspanya): Milli kahraman, Enner Valencia!

MARCA (İspanya): Valencia'ya sahip olmanın zenginliği.

UOL ESPORTE (Brezilya): Enner Valencia Ekvador için Dünya Kupası rekorları kırdı.

RECORD (Portekiz): Enner Valencia parladı, Ekvador kazandı.

REUTERS: Ekvadorun Süperman'i.

EUROPA PRESS: Valencia ev sahibinin hayallerini bitirdi.

YAHOO: Enner Valencia Altın Ayakkabı liderliğini erkenden ele geçirdi.