Sporx Extra Arama Logo

Emre Belözoğlu devam edebilir mi? İşte futbol dünyasının yanıtları...
7
EMRE BELÖZOĞLU DEVAM ETSİN Mİ?

Pandemi sürecinin ardından oynanan Kayserispor maçının son 10 dakikasında oyuna giren ve maçın kaderini değiştiren, önceki günkü Malatyaspor maçının son 28 dakikasında girerek yine maçın dönmesinde etkin rol oynayan Emre Belözoğlu emekliliğini erteler mi? Sarı lacivertlilerin teknik sorumlusu Tahir Karapınar'ın ‘Emre 1 yıl daha oynamalı’ sözü en çok konuşulan konulardan biri olunca biz de Hürriyet Gazetesi'nden Süleyman Arat, futbolun duayen isimlerine bu konuyu sordu.

6
HEM SPORCU HEM DİREKTÖR OLUR MU?

EURO2021’de tecrübesiyle Milli Takım’a katkı sağlar mı, Fenerbahçe’de futbolculuk ile sportif direktörlüğü bir arada götürebilir mi? İşte cevapları...

5
MUSTAFA DENİZLİ: "ÖRNEKLERİ VAR"

"Ben de futbolu 34 yaşında bırakmıştım. Bu Emre Belözoğlu’nun kendi kararıyla belirlenir. Kendisi ne hissederse onu uygulayacaktır. Dünyada bu tür örnekler epeyce var. Bu nedenle ‘Devam’ veya ‘Noktalama’ kararı sadece Emre’nin kendisine aitrir."

4
SEMİH ŞENTÜRK: "KENDİ KARARI.."

"Emre Belözoğlu’nu hayranlıkla ve büyük bir takdirle izliyorum. Fiziksel ve psikolojik olarak kendisini iyi hissettiği sürece elbette oynar. Buna elbette ki kendisi karar verecektir"

3
SAMET AYBABA: "HERKESİ YANILTABİLİR"

"Sanıyorum Emre başka bir görev de üstleniyor. Eğer o görevi yüklenecekse oyunculuk yapması doğru değil. Sadece bir iş yapmalı. Takıma katkısı olacağına inanıyorsa elbette devam edebilir. Ancak hem takım kaptanı hem futbolcu hem sportif direktör olursa o işten mutlu son çıkmaz. Emre şu an ki performansıyla önümüzdeki yıl Milli Takım’da oynayamaz. Ancak Fenerbahçe’de ve EURO2021’de oynamayı kafasına koyar ve çok çalışırsa herkesi yanıltabilir. Ama bu çok kolay değil bana göre."

2
SELÇUK ŞAHİN: "BİR YIL DAHA OYNAR"

"40 yıl oynamış niye 1 yıl daha oynamasın ki? Kendisine de söyledim o bırakmadan ben bırakmam. Elbette şaka bir yana ama Emre’nin gösterdiği performans ortada. 1 yıl daha oynarsa ondan elbette 34 maçta görev beklenmemeli ama kritik maçlarda önemli katkılar verebilir elbette. Şayet bir yıl daha devam derse Milli Takım’da da bulunması çok yararlı olur. Yine de sportif direktörlük ve oyunculuğu bir arada sürdürebilir mi bilemem ama bunu yaparsa bir konuda daha rol model olmuş olacaktır."

1
TAHİR KARAPINAR: "BİR SENE DAHA"
"Emre Belözoğlu'nun seneye de oynamasını istiyorum ama işleri çok yoğun. Çünkü bütün sorumluluğu aldı. Bizimle çok çalışamıyor, çok uyuyamıyor. Fenerbahçe'de gelecek sezonun planlamalarını yapıyor."