Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Emirhan İlkhan: "Futbolu bırakmak istedim"
6
EMİRHAN'DAN FLAŞ İTİRAFLAR

Beşiktaş'tan İtalyan ekibi Torino'ya transfer olan Emirhan İlkhan, Serie A'ya alışmaya çalışıyor. Çizme basınında yer alan haberde, Emirhan İlkhan'ın açıklamalarına yer verildi. İlkhan, 14 yaşında futbolu bırakmanın kıyısından döndüğünü anlattı.

5
"ÖRNEK ÖĞRENCİ EMİRHAN"

Söz konusu haberde, 'Emirhan İlkhan cebinde 10-15 İngilizce kelimeyle yola çıktı ve Torino'ya geldi. Torino'da vatandaşının olmaması onun adına çok kötü. Haftalar önce İtalyanca kursuna katıldı ve temel seviyede de olsa dili öğrenme konusunda ilerleme göstermeye başladı. Bu onun örnek bir öğrenci olduğunu gösteriyor' denildi.

4
FUTBOLU BIRAKMANIN EŞİĞİNDEN DÖNDÜ...

Beşiktaş'ta oynarken Emirhan İlkhan'ın yetenek olarak öne çıktığını fakat; 14 yaşındayken futbolu bırakmanın kıyısından döndüğü hatırlatıldı. Emirhan'ın, "İstanbul'da antrenman sahası bize çok uzaktı. Babam her gün bana eşlik edemiyordu. Her gün toplu taşıma ile gidip gelemiyordum. Gidip akşam dönüyordum. Bu durumu yöneticilerimize de söyledim. Çok fazla ders de çalışamıyordum. Ne kadar üzgün olduğumu bilemezsiniz. 5 yıldan fazladır bu formayı giyiyordum ve devam etmemin imkansız olduğunu düşündüm. Benim gibi bir çocuğun İstanbul'da tek başına dolaşması tehlikeli olurdu" sözlerine yer verildi.

3
"ABİM BANA ÇOK YARDIM ETTİ"

Futbolu çok sevdiğini ve bir yerlere gelmek için çok çalıştığını anlatan İlkhan, "Abim bana çok yardım etti. Bana, 'Sahip olduğun yetenekle burada duramazsın. Zaten binlerce kez fedakarlık yaptın. Her şeyi birden bırakamayız. Sana yardım edeceğim. Sen bunu hak ediyorsun. Eğer iyi bir futbolcu olamazsan vay başına' dedi. Kendisine çok şey borçluyum" ifadesini kullandı.

2
"EMİRHAN HALEN BİR ÇOCUK"

Bu arada Emirhan İlkhan'ın Inter maçında golle sonuçlanan hatasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamaya vurgu yapılırken, "Emirhan soyunma odasında o hatası sebebiyle ağladı. Ve ertesi gün Google Translate kullanarak kötü bir İtalyanca ile özür mesajı yayınladı. Bu durum bile onun halen çocuk olduğu fikrini verebilir" denildi.

1
MALİYETİ HATIRLATILDI

Öte yandan haberde, Torino'nun en iyi genç yeteneklerinden biri olduğu belirtilen İlkhan için Beşiktaş'a 4.5 milyon euro ödeme yapıldığı ve futbolcunun profesyonel sözleşmeye de kısa bir zaman önce imza attığı hatırlatıldı.