Arama Logo

Dortmund maçı öncesi yazarlardan Beşiktaş yorumu

Sabah Spor yazarları, "Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Dortmund karşısında ne yapar?" sorusunu cevapladı. İşte yazarların cevapları...
10
YAZARLARDAN YORUMLAR

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi C Grubu ilk maçında Borussia Dortmund'u konuk edecek. Zorlu maç öncesi Sabah Spor yazarları İskender Günen, Ömer Üründül, Gürcan Bilgiç ve Levent Tüzemen, Siyah-beyazlıların, Alman ekibi karşısındaki şansını değerlendirdi.

9
"ŞAMPİYONLAR LİGİ FARKLI BİR KULVAR"

SORU: Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Dortmund karşısında ne yapar?

İSKENDER GÜNEN: Özellikle Pjanic'in orta alana katılımı ile bir üst seviyeye çıktıklarını düşünüyorum. Dortmund maçı için Malatyaspor maçını ölçü almak gerçekçi olmaz. Çünkü Şampiyonlar Ligi farklı bir kulvar.

8
"DORTMUND'UN DA SORUNLARI VAR"

İSKENDER GÜNEN: Fakat her takımın olduğu gibi Dortmund'un da sorunları var. Bayer Leverkusen maçını seyrettim, savunmalarının göbeğinde önemli hatalar yaptılar.

7
"SİSTEM VAR, KONDİSYON ÜST DÜZEYDE"

ÖMER ÜRÜNDÜL: Dortmund, Leverkusen gibi güçlü bir rakibe deplasmanda 4 gol attı. Üstelik 3 defa yenik duruma düştüğü maçı çevirip kazandı. Sistem var, kondisyon üst düzeyde, Haaland gibi de çok iyi, yıpratıcı, etkili bir santrfora sahip.

6
"3 SAVAŞÇI ORTA SAHA İLE OYNAMALI!"

ÖMER ÜRÜNDÜL: Benim Sergen Yalçın'a tavsiyem, 3 savaşçı orta saha ile bu maçı oynaması.

5
"DORTMUND MAÇI GERÇEK TEST MAÇI OLACAK"

LEVENT TÜZEMEN: Sergen Yalçın ve öğrencileri için Dortmund maçı gerçek test maçı olacak. Ayrıca Avrupa'da yabancı sınırı olmayacağından dolayı Sergen Yalçın kadro oluşturmakta özgürce davranacaktır.

4
"VİDA OLSA HAALAND RAHAT HAREKET EDEMEZDİ"

LEVENT TÜZEMEN: Vida'nın eksikliği çok büyük handikap çünkü Dortmund'un golcüsü Haaland yerden de havadan da tutulması çok zor bir golcü. Vida olsaydı Haaland rahat hareket edemezdi. Beşiktaş doğru alan savunması yaparsa fazla pozisyon vermeyebilir.

3
"HİÇBİRİ KOLAY LOKMA DEĞİL"

GÜRCAN BİLGİÇ: Artık 'ustalar' takımı haline geldiler. Her rakip için tehdit eden olacaklardır. Dortmund dışındaki iki rakip de liglerinde şampiyonlar. Hiçbiri kolay lokma değil.

2
"RAKİBİN TEMPOSUNA AYAK UYDURMAK LAZIM"

GÜRCAN BİLGİÇ: Sergen Yalçın'ın dediği gibi, rakibin temposuna ayak uydurmaları lazım. Yoksa beklemedikleri ağır darbeler alabilirler.

1
İŞTE BEŞİKTAŞ'IN MUHTEMEL DORTMUND 11'İ