Sporx Extra Arama Logo

Derbide görmek isteyeceğimiz 10 kare
10
İSLAM ÇUPİ, LEFTER, METİN OKTAY...
Spor gazeteciliğinin duayeni İslam Çupi, sağ yanında Lefter, sol yanıda Metin Oktay ile birlikte unutulmaz bir fotoğraf karesi çektiriyor. O zamanlar 10 numarayı sırta geçirmek için yetenekli olmak yetmezdi, "Beyefendi" olmak da gerekirdi. 
9
ROBERTO CARLOS VE LINCOLN'ÜN O ANI
Uzak köşede Hakan Balta ve Semih Şentürk derbinin tüm gerilimini üzerinde taşıyor. Arkada bekleyen Brezilyalılar kavgaya oldukça sakin bir şekilde yaklaşıyor. Roberto Carlos ve Lincoln'un bu fotoğrafı ise tüm bu gerilimi fıkralaştıran bir anlam katıyor.  
8
10 NUMARANIN KARŞILIĞI
Fenerbahçe ve Galatasaray için kaptandan daha fazlalardı. Tıpkı Metin Oktay ve Lefter Küçükandonyadis gibilerdi. İkisi de bu efsaneleri örnek alıyordu. Biri heykelinin dibinde doğdu, büyüdü, parçalı formayı giydi. Diğeri elini öptü, 10 numaralığın zarafetini feyz aldı. 
7
MELO VE KRASIC, İSTANBUL'DA BULUŞTU
Türk Telekom Arena'da oynanan gerilimli bir derbi daha. Maç içerisinde yaşanan tüm kavgalardan azade; Juventus forması için birlikte mücadele veren ikili, bu kez İstanbul'da karşı karşıyalar. Belki içlerinden daha fazlası geçiyor ama 'yabancı'lıkları buna izin vermiyor.
6
KAZANAN TÜRK SPORU, TÜRK İNSANI
Galatasaray kazanmış ya da Fenerbahçe kazanmış, fark etmesin. Türk futbolunun iki önemli karakteri; Fatih Terim ve Gökham Gönül, birbirine sarılıyor. Kazanan Galatasaray'dı. Ancak, bu 'an'ların çoğalması halinde kazanan Türk sporu, Türk insanı olur.
5
MANCINI'NİN ERSUN YANAL JESTİ
Dönemin Fenerbahçe hocası Ersun Yanal, derbi öncesi kalbinden bir operasyon geçirmiş, maça çıkması bile zor görülüyordu. Çıkmak istedi, çıktı. Belki başarılarıyla değil ama inceliği, zarifliği ve beyefendiliğiyle takdire şayan olan Roberto Mancini, maçtan önce meslektaşına gidiyor. Bu sırada; önceisnde ve sonrasında kavgalı olan Volkan ve Melo o an her şeyi unutuyor, olması gerekeni içlerinden geldiği gibi yapıyorlar.
4
BEKİR VE ELMANDER'İN SARILMASI...
Bekir ve Elmander. Kaliteleri, yetenekleri tartışılabilir. Süper Final'in TT Arena ayağında inanılmaz bir gerilimli maçta bu ikili sahada ölesiye mücadele ediyordu. Ancak, birlikte düştükten sonra birlikte kalktılar. Tıpkı Fenerbahçe ve Galatasaray'ın tarihin tozlu yapraklarında olduğu gibi...
3
ALEX, ALEX, ALEX...
Fenerbahçe, Erzurum'da oynanan TFF Süper Kupa maçını Galatasaray'a kaybetmiş. Ülkemize gelen en 'güzel' yıldızlardan biri olan Alex, neden bu kadar büyük olduğunu bir kez daha ispatlıyor.
2
İKİ 10 NUMARADAN DOSTLUK POZU
Her Fenerbahçe - Galatasaray derbisi gibi olaylı, kavga dövüşlü, bolca gerilimli bir maç olacak. Fakat Alex ve Arda, derbinin öncesinde, sırasında ve sonrasında da tıpkı bu andaki gibi olmaya devam edecekler. Parçalı ve Çubuklu'nun ebedi dost olduklarını da ispatlayacaklar.
1
KAVGA SIRASINDA SOHBET, MUHABBET
Fenerbahçe'nin 100. yılı, Ali Sami Yen'e şampiyon olarak gidiyor, herkes "Alkış olur mu acaba" derken, adeta su basıyor Mecidiyeköy'ü. Tüm o kargaşayı futbolseverler bilir, sahada olmak, kalabilmek yeterince zordu. Bir de böylesine dostluk kurabilmek...