Arama Logo

Cüneyt Çakır için astronomik teklif iddiası!
11
CÜNEYT ÇAKIR İÇİN SÜRPRİZ İDDİA

Körfez Ligi’nde Al Ahli ile Al Jazira karşı karşıya geldi. Müsabakayı hakem Cüneyt Çakır yönetirken yardımcılıklarını Bahattin Duran ve Tarık Ongun yaptı. Maçın ardından Çakır ile ilgili sürpriz bir iddia ortaya atıldı.

10
2. SIRAYA YÜKSELDİ
Al Ahli'nin gollerini 39. dakikada Yuri Cesar ve 72. dakikada A. Nourollahi kaydetti. Al Jazira'nin tek golünü 15. dakikada Abdalla Ramadan attı. Bu sonuçla Al Ahli 14 puanla 2. sıraya yükselirken Al Jazira 13 puanla 3. sırada kaldı.
9
VAR HAKEMİ METE KALKAVAN
Hakem Cüneyt Çakır karşılşamada 3 kez sarı kartına başvurdu. Öte yandan müsabakanın VAR hakemliğini ise Mete Kalkavan yaptı.
8
TEK MAÇ İÇİN 12 BİN DOLAR
Türk futbolunun en kariyerli hakemi olan Cüneyt Çakır’ın sadece bu maçtan alacağı ücretin, yaklaşık 12 bin Dolar (Yaklaşık 111 bin TL) civarında olduğu iddia edildi. Yardımcılarının ise bu rakamın yarısı olan 6 bin Dolar kazandı.
7
SUUDİ ARABİSTAN İDDİASI
Bilindiği gibi Çakır, yardımcılarıyla beraber daha önce Suudi Arabistan Ligi’nde de maç yönetmişti. Suudi Arabistan Futbol Federasyonu'nun Çakır’la kendi liglerinde maç yönetmesi için masaya oturduğu iddiası geldi.
6
1 SEZON İÇİN 500 BİN DOLAR
İddialara göre Çakır’a astronomik bir rakam teklif etti. Yapılan teklifin 1 sezon için 500 bin Dolar (Yaklaşık 3 milyon 700 bin TL) olduğu öğrenildi.
5
TEKLİFE SICAK BAKTI
Söz konusu bu para Cüneyt Çakır’ın Türkiye’deki yıllık kazancının 7-8 katına denk geliyor. Çakır’ın şu anda düşünme aşamasında olduğu ancak yapılan astronomik teklife çok sıcak baktığı öne sürülüyor.
4
JÜBİLE SONRASI GİDEBİLİR
Çakır’ın, Türkiye’de hakemliği bıraktıktan sonra burada çalışma olasılığı da ihtimaller arasında yer alıyor.
3
HER TAKIMA YABANCI HAKEM HAKKI
Birleşik Arap Emirlikleri Körfez Ligi’ndeki kurallara göre sezonda her takımın iki defa yabancı hakem seçme hakkı var. Hakemin masraflarını da kulüpler kendi karşılıyor.
2
ÇAKIR'I AL JAZIRE İSTEDİ
Ligdeki Al Ahli - Al Jazira karşılaşmasında Cüneyt Çakır isteği Al Jazire'den geldi. Bundan etkili olan faktörler ise Çakır'ın tecrübesi oldu.
1
TARAFTARLAR MEMNUN KALDI
Öte yandan maçın ardından taraftarların Cüneyt Çakır ile ilgili yorumları belli oldu. Taraftarların büyük kısmı Çakır'ın yönetiminden memnun olduklarını sosyal medyada dile getirdi. (Milliyet)