Arama Logo

Cengiz Ünder: "Marsilya taraftarı, Türkler gibi"
8
CENGİZ ÜNDER BASIN TOPLANTISI
Geçtiğimiz sezon Leicester City'de kayıp bir kiralama dönemi geçiren milli oyuncumuz Cengiz Ünder, transfer olduğu Marsilya'da basın toplantısında soruları yanıtladı. İşte Cengiz Ünder'in sözleri...
7
"BENİ İSTEDİKLERİNİ HİSSETTİM"
Roma'da iki harika sezon geçirdim ancak teknik direktörün değişmesi sonrasında zorluklar yaşadım. Burada başkan ve teknik direktörle konuştuktan sonra, benimle gerçekten çalışmak istediklerini hissettim, buraya gelmemin nedeni buydu. Mutluyum, güzel bir sezon geçirmek istiyorum.
6
"TARAFTARIN ATEŞİNİ BİLİYORUM"
Marsilya taraftarlarının ne kadar ateşli olduğunu biliyorum, çocukluğumdan beni bana bunu anlatıyorlar. Ayrıca Marsilya, Şampiyonlar Ligi'ni kazanan Fransız kulübüdür. Her yıl Şampiyonlar Ligi'nde olmayı hak ediyorlar, bu yolda katkı vermeyi umuyorum.
5
"SAMPAOLI'NN İSTEKLERİ MAKUL"
Sampaoli'nin talepleri benim için makul. Genelde sağda oynuyorum ancak ortaya gelmeyi de severim, top taşırım. Ortada da iyiyim. Önümüzdeki günlerde takımdaki yerimi bulmayı umuyorum.
4
"İNGİLİZ FUTBOLUNU GÖRDÜM"
Geçen yıl Leicester'da çok oynayamadım ancak iyi bir tecrübeydi. İngiliz futbolunun nasıl olduğunu gördüm. Fiziksel olarak iyiyim, sezon başında hazır olacağım. Velodrome'da seyirciler önünde oynamak için sabırsızım.
3
"MARSILYA DA TÜRKİYE GİBİ"
Marsilya'daki taraftarlar, Türkiye'deki taraftarlar gibi. Benim gibi genç bir oyuncu için bu ekstra bir motivasyon sağlıyor. Takım için çok daha fazla savaşmanı sağlıyor. Onlara neler yapabileceğimi göstereceğim.
2
"ŞAMPİYONLAR LİGİ'Nİ HAK EDİYOR"

Bu sezon çok kaliteli genç oyuncularımız var. Payet gibi tecrübeli bir oyuncunun katkısı da önemli. Marsilya Şampiyonlar Ligi'nde olmayı hak ediyor, bizim hedefimiz bu.

1
"BURAK YILMAZ İLE KONUŞTUM"

Zeki Çelik, Burak Yılmaz ve Yusuf Yazıcı'nın burada olması nedeniyle Ligue 1 ile daha çok ilgilenmeye başladım. Burak Yılmaz ile konuştum, bana Marsilya'da neler gördüğünü anlattı. En sık kullandığı kelime, "Ateşli" oldu. Ama yine de en önemlisi başkan ve teknik direktör Sampaoli ile olan görüşmemdi, beni motive eden buydu.