Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Büyüka: "Fenerbahçe'yi yerle bir ettiler"

Milliyet Gazetesi yazarı Şansal Büyüka, Süper Lig'de geride kalan 1. haftayı değerlendirdi. Büyüka'nın yazısının tamamını Milliyet gazetesini satın alarak okuyabilirsiniz.
8
ŞANSAL BÜYÜKA: "YERLE BİR ETTİ"

Milliyet Gazetesi yazarı Şansal Büyüka, Süper Lig'de geride kalan 1. haftayı değerlendirdi. Büyüka'nın yazısının tamamını Milliyet gazetesini satın alarak okuyabilirsiniz.

7
"BAŞKAN BÖYLE DÜŞÜNÜYORSA..."

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a maç sonrası gazeteci bir arkadaşımız, “Transfer hedefinizde sadece 5 futbolcu vardı ama 12 oyucu aldınız, niye?” diye sordu. Ali Koç, “Evet öyleydi, ancak hoca istedi, biz aldık” dedi.
Ali Başkan’ın bu açıklamasından, sanki, “Aldık ama bu kadarına ne gerek vardı” anlamını çıkardım. Aslında Sayın Başkan böyle düşünüyorsa, sonuna kadar haklı...

6
"GERİ DÖRTLÜ SARSILMIŞ"

Biz, herkes, “Baba bir santrfor alınmadı” diye bağırırken, gördük ki, geri dörtlü de temelden sarsılmış ve bozulmuş. Kornerler dahil yüksek topları asla karşılayamıyorlar. Oysa bu alanda Gustavo Henrique, Szalai, Peres gibi ciddi anlamda uzun oyunculara sahipler. Ama bu avantaja dönmüyor.

5
"SZALAI BİLDİĞİNİ UNUTTU"

Gustavo süper ağır, açık alanda yakalandığında eyvah eyvah... Peres ilk defa oynadı, bir penaltı yaptı hakem vermedi, yetmedi bir penaltı daha yaptı. O kadar kontrolsüz... Bu ikilinin arasında Szalai bildiğini unuttu.

4
"CRESPO VE ZAJC"

En önemlisi orta alanda rakibi karşılayacak markör oyuncu yok. Maçın her saniyesi Crespo’yu ve Zajc‘ı çağırdı. Zajc‘ın üçüncü gol öncesi yoktan var ettiği pozisyon, Jorge Jesus‘a halen bir şeyler anlatmadı mı?

3
"GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER"

Her futbolsever, her Fenerbahçeli gördü ki, Jorge Jesus’un “önceden çalıştığı, bildiği” için getirdiği futbolcuların çoğu, sezon sonunda geldiği gibi gidecekler. Belki de kulüp bulunamayacağı için yatıp, paralarını almaya devam edecekler.

2
"YIKMAK BİR DAKİKA"

Yapmak zor, yıkmak bir dakika... Geçen yıl bin bir emekle “takım” olma özelliğini ve ruhunu yakalayan takım, yerle bir edildi, şimdi yeniden takım olabilmek için çırpınıyor. Jorge Jesus‘un kariyeri kendini ilgilendirir. Ben Fenerbahçe’deki başarısına bakarım.

1
"UMARIM 10'U SAHADA GİYER"

Fenerbahçe’de 10 numaralı forma, bir anlamda Alex forması, kulübün yarınları olarak görülen büyük yetenek Arda‘ya verildi. Şahane... Bundan daha iyisi olamaz. Ama umarım, Jorge Jesus anlayışıyla, Arda Güler 10 numaralı formayı sadece törende giymekle kalmaz, sahada giyme şansını da yakalar.