Arama Logo

Bilal Meşe: "Kartal bu grupta 'misafir' takım olmaz"
11
BİLAL MEŞE YAZDI

Spor yazarlarından Bilal Meşe, Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş'ın Dortmund'a 2-1 mağlup olduğu karşılaşmayı Milliyet'teki köşesinde değerlendirdi.

10
BEŞİKTAŞ 20 DAKİKA NEFES ALDIRMADI

Devler Ligi’nin tadı başka oluyor, insan, izlerken keyif alıyor. Beşiktaş, ilk sınavında Dortmund’a adeta 20 dakika kök söktürdü, nefes aldırmadı. Bu süreye Batshuayi ile bir pozisyon sıkıştırdık ama atamadık, kaleci kornere tokatladı.

9
YÜREĞİMİZ AĞZIMIZA GELDİ

Tribünlerin inanılmaz desteğiyle adeta coşan Kartal, mükemmel oynadığı bu bölümde golü kalesinde gördü. 20. dakikada Bellingham, Ersin’in bacak arasından topu filelere gönderirken Kartal şoka girdi. Nitekim Haaland 27’de topu müsait durumda auta gönderdi, yüreğimiz bir kez daha ağzımıza geldi!

8
PJANİC, HAGİ'Yİ ANIMSATIYOR

Valla Pjanic muazzam bir yetenek... Öyle paslar atıyor ki, hepsi başlı başına büyük tehlike... Batshuayi’nin pozisyonunda da pas ondan geldi. İsabetli pasları, sıkışan oyunu açması, asistleriyle Pjanic bana Hagi’yi anımsatıyor.

7
VİDA, KARTAL'IN SAVUNMADAKİ SİGORTASIDIR

Ofansif oynamak, baskı kurmak tamam, ancak savunma güvenliğini de sıkı tutacaksınız! Valla sadece ilk golde değil, oyunun tamamında Vida’nın yokluğunu hep hissettik. Ender hatalar da yapsa, Vida Vida’dır, Kartal’ın savunmadaki sigortasıdır.

6
YENEMİYORSANIZ YENİLMEYİN

Ayrıca fizik kondisyonunuzu da ekonomik kullanacaksınız. Tersi, oyundan düşersiniz, rakibin baskısını da iliklerinize kadar hissedersiniz. Yenemiyorsanız ki öyle, bari yenilmeyin değil mi?

5
TAÇTAN GOL YENİR Mİ?

Taçtan gol yenir mi? Yeniyormuş, arkadaş! 45 artı 3’de Haaland, Bellingham’ın asistini penaltı noktası üzerinden şık bir vuruşla filelere gönderdi.

4
AFERİN ERSİN'E

İkinci yarıda pes etmeyen, risk alan bir Beşiktaş vardı sahada. Ne var ki, hücuma çıkarken yapılan top kayıpları kalemize hep tehlike olarak döndü. 65’de Bellingham’ın şutunda Ersin gole izin vermedi. Sadece o mu? Başka pozisyonlar da var, aferin ona. Ancak 66’da Batshuayi sağdan indi, vurmakta geç kalınca top kaleciden döndü.

3
HER ŞEY TERSE DÖNERDİ

Ve 90 artı 4’de kazanılan faul atışını Pjanic ceza alanına kesti, Montero yükseldi, kafayla topu filelere gönderdi. Ahh şu golü uzatmalarda değil de, biraz erken bulsaydık, her şey terse dönerdi.

2
KALICI OLMAK ÖNEMLİ

Tabii ki bu kulvara girmek kadar, orada kalıcı olmak da çok önemlidir. Çünkü maddi ve manevi getirisi yüksek bir kulvardır Devler Ligi...

1
KİMSE UMUTSUZLUĞA DÜŞMESİN

Kartal’ın ilk maçta Dortmund’a yenilmesi kimseyi umutsuzluğa düşürmesin. Sakatlık ve cezalar olmadığı taktirde Kartal bu grupta ‘misafir’ takım olmaz, yoluna devam eder bence. Yeter ki, savunmayı sağlam tutalım.