Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Beşiktaş'tan genç oyunculara özel menajerlik
5
YÖNETİM HAREKETE GEÇTİ

Beşiktaş yönetimi, özkaynak sisteminde yer alan ve A takıma yükselen yetenekli gençleri kaybetmemek için harekete geçti. (Milliyet - Serdar Sarıdağ)

4
MENAJERLİK ANLAŞMASI

18 yaşındaki yıldız adayı Emirhan İlkhan’ın 4.5 milyon euroluk serbest kalma bedeli karşılığında Torino ile anlaşmasının şokunu yaşayan siyah-beyazlıların, yetenekli altyapı oyuncularını ileride gerçek değerlerini bulduğunda satabilmek için özel bir hazırlık yaptığı ortaya çıktı. Buna göre kulüp, iyi ilişki içinde olduğu bazı menajerlik şirketleriyle genç oyuncular için özel bir anlaşma yapacak. Kabul eden altyapı oyuncularının menajerliğini bu şirketler üstlenecek.

3
MENAJERLERİN PAYI OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR

Glasgow Rangers’a transfer olan Rıdvan Yılmaz ve genç stoper Serdar Saatçı’nın yeni sözleşme imzalamamalarının yanı sıra Emirhan İlkhan’ın Torino ile anlaşmasında menajerlerin ciddi payı bulunduğunu düşünen siyah-beyazlılar ileride yaşanabilecek benzer sorunların önüne geçmeyi hedefliyor. Yönetim, özkaynak sistemindeki oyuncuların belirlenen menajerler veya şirketlerle çalışmalarını istiyor.

2
AVRUPA'DA DA ÖRNEKLERİ VAR

Bu uygulamanın Avrupa’da örneklerinin bulunduğu ifade edildi. Özellikle altyapısı güçlü bazı kulüplerin genç yetenekleri kaybetmemek için belirli menajerler ve şirketlerle çalıştığı ve bu konuda başarı sağladığı kaydedildi. Beşiktaş’ın özkaynak oyuncuları için kısa süre içinde somut adımlar atması bekleniyor.

1
ISMAEL ŞANS VERECEK

Bu arada Valerien Ismael’in önümüzdeki dönemde Kartal Kayra Yılmaz, Emirhan Delibaş, Oğuzhan Akgün gibi altyapı oyuncularına daha fazla forma vereceği öğrenildi. Fransız hocanın, Salih Uçan’dan da maksimum düzeyde yararlanmak istediği kaydedildi.