Sporx Extra Arama Logo

Beşiktaş'ta sakatlık raporu

Sağlık heyeti Aboubakar, N’Koudou, Gökhan Töre ve Ljajic’i derbiye yetiştirmek için yoğun çalışıyor. İşte son durumlar...
6
BEŞİKTAŞ'TA SAKATLIK RAPORU

Galatasaray maçında şampiyonluğunu ilan etmenin hesaplarını yapan Beşiktaş'ta herkes oynamak istiyor. Hazırlıklar salı günü başlarken idmanda 4 eksik vardı. Sağlık heyeti bu oyuncular için yoğun mesaide. İşte Kartal'ın idman raporu:

5
ABOUBAKAR'IN TEDAVİSİNE DEVAM EDİLDİ

Kamerunlu golcü sakatlığı yüzünden son 8 lig maçının 7’sinde görev yapamadı. Sivas maçında 45 dakika sahada kalabilen Aboubakar; Kasımpaşa, Alanya, Erzurum, Ankaragücü, Kayseri, Rize ve Hatay maçlarını kaçırdı. Tedavisine devam edilen yıldız oyuncu salı günkü idmana da çıkmadı.

4
YÜZDE 90 DERBİDE YOK

Yoğun tedavi programı uygulanan yıldız futbolcunun son muayene ve MR görüntülemesinde bir miktar iyileşme tespit edildi. Ancak Vincent Aboubakar’ın ağrılarının devam ettiği ve tamamen iyileşemediği belirtildi. Son 15 günde bir kez bile saha çalışması yapamayan Kamerunlu golcü yüzde 90 ihtimalle Galatasaray derbisine yetişemeyecek. Deneyimli oyuncu perşembe ve cuma günü takımla çalışabilirse derbinin kadrosuna girebilecek.

3
KEVIN N'KOUDOU

Son haftaların yükselen isminin sol uyluk arka üst adalesinde gerilme var. Çarşamba ya da perşembe antrenmana çıkması bekleniyor.

2
GÖKHAN TÖRE

Sağ uyluk iç adalesinde gerilme bulunan 29 yaşındaki kanat oyuncusu salı günü fizyoterapist eşliğinde düz koşu yaptı. Derbiye kadar oynayabilecek seviyeye geleceği ifade edildi.

1
ADEM LJAJIC

Son 3 maçta 3 asist yaparak takımına katkı sağlamaya başlayan oyuncu, yoğun fikstürden dolayı ekstra dinlendirilmek amacıyla takımdan ayrı salonda çalıştı.. Sergen Yalçın'ın, Hatayspor maçındaki 11'i bozmayı istemediği kaydedilirken, N'Koudou ve Gökhan Töre'nin durumuna kilitlendiği belirtildi. Sol kanatta sahibini bekleyen forma için iki oyuncudan hazır olanı sahaya sürecek olan Yalçın'ın, ilk tercihi N'Koudou olacak.